antony blinken 6

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken

Blinkeni dhe Macroni do të diskutojnë për luftërat në Ukrainë e Gazë javën e ardhshme

Botë 27 mars 2024 23:53

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të diskutojë për mbështetjen për Ukrainë gjatë bisedimeve në Paris javën e ardhshme...

Antony Blinken

Blinken: Ishte thelbësor dërgimi i më shumë armëve në Ukrainë

Botë 2 prill 2024 18:29

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka thënë se ishte absolutisht thelbësor dërgimi i më shumë armëve në Ukrainë.Blinken e...

Antony Blinken

Blinken: Palestinezët, ndër myslimanët më të rrezikuar në botë

Botë 10 prill 2024 09:07

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka theksuar gjendjen e vështirë të palestinezëve në Bregun Perëndimor së bashku me myslimanët...

Antony Blinken - Dmytro Kuleba

Blinken dhe Kuleba i kërkojnë Dhomës së Përfaqësuesve të miratojë ndihmën ushtarake për Ukrainën

Botë 18 prill 2024 11:35

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe ministri i jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, në takimin e ministrave të jashtëm të...

Antony Blinken

Blinken për sulmin ndaj Iranit: S’jemi të përfshirë

Botë 19 prill 2024 14:20

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, ka thënë se SHBA-ja nuk është e përfshirë në asnjë operacion sulmues dhe se...

Lufta në Gaza

Hamasi po qëndron në mes të palestinezëve dhe armëpushimit, thotë Blinkeni

Botë 19 prill 2024 14:53

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, ka thënë se Hamasi është “e vetmja gjë” që qëndron ndërmjet palestinezëve dhe armëpushimit.Duke...