Sport

Vazhdon qasja jo e denjë e spanjollëve ndaj Kosovës

Vazhdon qasja jo e denjë e spanjollëve ndaj Kosovës
 

Mesfushori i Spanjës dhe Napolit, Fabian Ruiz, ka folur të hënën mbrëma në konferencë për shtyp. Spanja të mërkurën luan ndeshjen e ardhshme kualifikuese për Botërorin 2022 në futboll.

Në Sevilla takohet me përfaqësuesen e Kosovës. Dhe në bazë të asaj që është transmetuar nga profili zyrtar i Federatës së Futbollit të Spanjës në “Twitter” dhe nga gazeta e madhe “Marca”, Ruiz nuk e ka përmendur fare në konferencë për shtyp Kosovën. Kjo në fakt nuk është ndonjë gjë e re.