Inati politik i serbëve të Bosnjës lë Kosovën pa Evropian

Inati politik i serbëve të Bosnjës lë Kosovën pa Evropian

10 gusht 2018 08:14

Janë përfshirë shumë palë. Janë përfshirë nivelet më të larta sportive e politike.

Por basketbollistët e rinj të Kosovës ishin në shtëpitë e tyre të enjten kur nisi kampionati evropian U-16, Divizioni B, në të cilin është dashur dhe duhet të marrin pjesë, shkruan sot Koha Ditore.

Kampionati evropian U-16 i basketbollit nisi në Sarajevë të Bosnjë-Hercegovinës, vend në të cilin kosovarët e rinj nuk kanë mundur të udhëtonin pasi nuk janë pajisur me viza.

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka ushtruar presion që përfaqësuesja e Kosovës të pajiset me viza. Por në të njëjtën kohë FIBA ka lejuar që evropiani të nisë edhe pa Kosovën pjesë të tij....(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shqiptarii10/08/2018 09:58

Me keta parazita kurr askund nuk do te mund te shkojme perpara! Shkaju vetem pse festuan me shqiponje shqiptaret reagoi dhe ja arriti t’i denoj ata kurse ne e humbim pjesmarrjen ne nje kampionat vetem per qef te tyre dhe asgje, pa kurfar pasoja...

Shto koment

Të ngjashme