Botë

Ukraina i do më aktive anijet e NATO-s në Detin e Zi

nato, anije, ukraina, rusia
 

Ambasadori i Ukrainës në Britani, Vadym Prystaiko, i ka bërë thirrje NATO-s dhe forcave ndërkombëtare që të luajnë rol më aktiv në Detin e Zi, raportoi SkyNews të premten.

Ai ka thënë se duhet të zhbllokohet që ndihmat humanitare të vijnë në Ukrainë.