Auto

Audi së shpejti prezanton e-tron GT dhe GT RS

Audi së shpejti prezanton e-tron GT dhe GT RS

Prodhuesi prestigjioz gjerman i automjeteve, Audi, së shpejti do të prezantojë zyrtarisht modelin serik e-tron GT, i cili në formë koncepti ka debutuar para dy vjetëve në panairin e veturave që është mbajtur në Los Anxhelos.

Me këtë model, Audi planifikon të rivalizojë Model S të Teslës. Prodhimi serik i modelit të ri e-tron GT pritet të fillojë së shpejti po ashtu, transmeton KOHA. Prodhimi do të bëhet në fabrikën Neckarsulm, në Gjermani, aty ku prodhohet edhe Audi R8.