Arbëri

Konjufca: Faktori ndërkombëtar ta dënojë Serbinë për agresionin e hapur kundrejt Kosovës

 

Kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se sulmi në fshatin Banjskë në Mitrovicë të Veriut, ku mbeti i vrarë një polic dhe u plagos një tjetër, është sulm ndaj rendit kushtetues të Kosovës.

Konjufca i ka bërë thirrje BE-së dhe SHBA-së ta dënojnë Serbinë për agresionin e hapur kundrejt Kosovës.