xhelal sveçla 7

Gazi lotsjellës

Sveçla e tre deputetët e VV-së deklarohen të pafajshëm për gazin lotsjellës

Arbëri 26 mars 2024 12:21

Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe tre deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, Drita Millaku dhe Fitore Pacolli...

Minsitri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe homologu i tij nga Shqipëria, Taulant Balla

Sveçla e Balla bien dakord që Policia e Kosovës t’i bashkohet Taskforcës së Përbashkët të Migracionit

Arbëri 29 mars 2024 12:33

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe homologu i tij nga Shqipëria, Taulant Balla, janë pajtuar që Policia e...

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla

Sveçla: Rreth 400 ekstremistë serbë po trajnohen në kufi, me urdhër të Vuçiqit mund të nisin sulme agresive

Arbëri 1 prill 2024 18:58

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se rreth 400 ekstremistë serbë po trajnohen përreth kufirit me Kosovën. Sipas tij,...

Xhelal Sveçla

Sveçla: Drejtësia për Afrim Bunjakun është e pashmangshme

Arbëri 3 prill 2024 22:20

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se drejtësia për vrasjen e rreshterit Afrim Bunjaku duhet të jetë...

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla

Sveçla: I kemi shpallur luftë krimit në veri e në jug

Arbëri 7 prill 2024 21:07

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, e ka përgëzuar Policinë për operacionin që rezultoi me kapjen e 20 pakove...

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla

Sveçla për incidentin në Leposaviq: Vendosjes së eksplozivit i ka kaluar koha

Arbëri 9 prill 2024 23:17

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se veprimeve kriminale nga bandat në veri u ka kaluar koha dhe se...

Xhelal Sveçla

Sveçla takon zyrtarin e BE-së, ngre shqetësime për trajnimin në Serbi të grupeve për realizim të sulmeve në Kosovë

Arbëri 15 prill 2024 20:42

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ka njoftuar se ka pritur në takim zëvendësdrejtorin menaxhues për Evropë të Shërbimit Evropian të...