Vetura 10

vetura

Lajme të mira për tregun e veturave në BE

Auto 25 maj 2024 12:29

Në vendet e Bashkimit Evropian në muajin prill janë regjistruar 913.995 vetura të reja. Është 13.7 për qind më shumë...

vetura

Rrokulliset vetura në “Velani”

Kronikë 22 maj 2024 10:20

Një veturë është rrokullisur në lagjen “Velania” në Prishtinë të mërkurën, ku sipas Policisë lëndime ka pësuar një person. Sipas...

Bentley Batur

Bentley paralajmëron veturën më të shtrenjtë ndonjëherë, do të kushtojë 2.3 mln euro

Auto 8 maj 2024 09:02

Bentley ka paralajmëruar prodhimin e gjeneratës së tretë të “Batur”, ndërsa ka thënë se do të jetë vetura më e...

Policia e Kosovës

Dërgohet te familja e saj pas mosmarrëveshjes që kishte me burrin për përdorim të veturës

Kronikë 8 maj 2024 08:48

Një burrë nga fshati Kishnicë ka raportuar në Polici për një mosmarrëveshje rreth përdorimit të veturës më bashkëshorten e tij.Në...

Bletët pushtojnë veturën

Çka ndodh kur bletët “pushtojnë” veturën

Kuriozitet 6 maj 2024 11:37

Nëse rastësisht shihni shumë bletë të mbledhura pranë një veture, mos u çuditni pasi nuk po ndodh “asgjë” e jashtëzakonshme.Mijëra...

Frena

Të gjitha veturat e reja në SHBA nga 2029-a duhet të kenë frena automatike

Auto 1 maj 2024 09:46

Duke nisur nga viti 2029, të gjitha veturave të reja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’u kërkohet të...

Sri Lanke

Shtatë të vrarë në Sri-Lankë nga përplasja e një veture garash

Botë 22 prill 2024 08:45

Shtatë persona janë vrarë dhe 21 janë plagosur pasi një veturë garash përplasi spektatorët në një ngjarje motorike në Sri...

djegia e vetures ne veri

Digjet një veturë në veri

Kronikë 17 prill 2024 17:07

Një veturë është djegur në veri të Kosovës të mërkurën, ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë në rajonin e veriut të...

Policia zjarr vetura

Digjen tri vetura në Pejë

Kronikë 3 prill 2024 11:22

Një person ka raportuar të martën në polici se persona të panjohur ia kanë vënë zjarrin tri veturave të tij. ...

Vetura

Transformimi i jashtëzakonshëm i veturës që u braktis për 20 vjet

Auto 2 prill 2024 13:58

Një veturë krejt e braktisur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) u pastrua dhe u rregullua pas 20 vjetësh.VIDEO:Ajo...