KOHA.net

возила 8

Бентли Батур

Бентли го најавува најскапиот автомобил досега, ќе чини 2.3 милиони евра

AUTO 8 мај 2024 09:02 часот

Бентли го најави производството на третата генерација на „Батур“, притоа велејќи дека ќе биде најмногу...

Косовска полиција

Таа е испратена кај семејството по расправијата што ја имала со сопругот за користењето на автомобилот

HRONIKA 8 мај 2024 08:48 часот

Маж од село Кишница пријавил во полиција за расправија за користење на автомобилот со неговата сопруга во...

Пчелите го напаѓаат автомобилот

Што се случува кога пчелите ќе го „нападнат“ автомобилот

Љубопитност 6 мај 2024 11:37 часот

Доколку случајно видите многу пчели собрани во близина на автомобил, немојте да се изненадите бидејќи „ништо“ необично се случува.

Сопирачки

Сите нови автомобили во САД од 2029 година мора да имаат автоматски сопирачки

AUTO 1 мај 2024 09:46 часот

Почнувајќи од 2029 година, сите нови автомобили во САД ќе бидат обврзани да...

Шри Ланка

Седум загинати во Шри-Ланка во судар на тркачки автомобил

СВЕТОТ 22 април 2024 08:45 ч

Седум лица загинаа, а 21 се повредени откако тркачки автомобил влета во гледачи на автомобилски настан во Шри...

опожарувањето на автомобилот на север

Гори автомобил на север

HRONIKA 17 април 2024 17:07 ч

Во средата изгоре автомобил на северот на Косово, потврди заменик директорот на полицијата во северниот регион на...

Полициски автомобил пука

Горат три автомобили во Пеќ

HRONIKA 3 април 2024 11:22 ч

Едно лице во вторник пријавило во полиција дека непознати лица му запалиле три автомобили. ...

возила

Извонредната трансформација на автомобилот кој беше напуштен 20 години

AUTO 2 април 2024 13:58 ч

Целосно напуштен автомобил во Соединетите Американски Држави (САД) по 20 години исчистен и поправен ВИДЕО: Го...