Vedat Muriqi 13

Mallorca

Mallorca e Muriqi arrijnë fitore të rëndësishme për mbijetesë

Futboll 11 maj 2024 15:59

Vedat Muriqi me Mallorcan të shtunën janë kthyer te fitorja në La Liga dhe kanë bërë hap të rëndësishëm drejt...

Vedat Muriqi

Muriqi e Mallorca mposhten në shtëpi nga Atletico

Futboll 4 maj 2024 22:56

Vedat Muriqi ka kompletuar ndeshjen te Mallorca që megjithatë mbeti pa pikë në ndeshjen ndaj Atletico Madridit.Të shtunën mbrëma Mallorca...

Vedat Muriqi - Real Mallorca

Muriqi shënon pas një kohe të gjatë, Mallorca merr pikë

Futboll 28 prill 2024 14:14

Muriqi shënon pas një kohe të gjatë, Mallorca merr pikë Vedat Muriqi ka shënuar gol pas një kohe të gjatë....

Vedat Muriqi

Muriqi e Mallorca mposhten nga Sevilla

Futboll 22 prill 2024 21:56

Vedat Muriqi ka rrezikuar disa herë seriozisht portën e Sevillas. Por sulmuesi kosovar nuk realizoi dhe skuadra e tij, Mallorca,...

Vedat Muriqi

Muriqi mund të kthehet në Fenerbahçe

Futboll 18 prill 2024 14:24

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi mund të kthehet të luajë sërish në Fenerbahçe. Gazeta turke “Ajansport” ka zbuluar...

Vedat Muriqi - Mallorca - fyerje raciste

Veprimi racist i tifozit, skuadra e Muriqit me reagim zyrtar

Futboll 14 prill 2024 13:44

Mallorca ka reaguar të dielën lidhur me një veprim racist të një tifozi të saj pas golit të shënuar nga...

Aurelien Tchouameni

Muriqi e Mallorca nuk i bëjnë ballë Realit

Futboll 13 prill 2024 20:22

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, dhe Mallorca nuk kanë arritur t’i bëjnë ballë liderit të La Ligas, Real Madrid, në...

Vedat Muriqi

Sulmi i Mallorcas i udhëhequr nga Muriqi merr kritika në Spanjë

Futboll 11 prill 2024 22:30

“Goli i fundit i një sulmuesi ishte nga Muriqi kundër Rayo Vallecanos më 11 shkurt”. Kështu e nis shkrimin me...

Vedat Muriqi - Mallorca

Muriqi dështon në finalen e Kupës së Mbretit

Futboll 7 prill 2024 00:48

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, dhe skuadra e tij Mallorca, kanë pësuar humbje në finalen e Kupës së Mbretit në...

Vedat Muriqi - Real Mallorca

Atletico dhe Sevilla interesohen për Muriqin

Futboll 4 prill 2024 16:27

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi mund të ndërrojë skuadër, por jo edhe kampionat. Interesim për sulmuesin e Mallorcas ka shprehur...

Vedat Muriqi

Trofeu i parë i Muriqit mund të jetë shumë i madh

Futboll 3 prill 2024 20:21

Karrierë të suksesshme vlerësohet se ka bërë Vedat Muriqi deri tani në futboll. Por pa trofe. Dhe të shtunën mbrëma...

Vedat Muriqi - Real Mallorca

Gjyqtarët e finales së Kupës së Mbretit ngjallin eufori te Mallorca dhe te Muriqi

Futboll 3 prill 2024 00:25

Jose Luis Munuera Montero do të jetë gjyqtar kryesor i ndeshjes finale të Kupës së Mbretit mes Athletic Bilbaos dhe...

Vedat Muriqi

Mallorca e Muriqit merr pikë ndaj Valencias

Sport 30 mars 2024 21:55

Mallorca e Vedat Muriqit ka marrë pikë të vlefshme për mbetje në elitë në ndeshjen e xhiros së 30-të.Mallorca të...