Turqi 9

Iran

Turqia do të ndihmojë Iranin për gjetjen e helikopterit të rrëzuar

Botë 19 maj 2024 22:00

Irani ka kërkuar ndihmë nga Turqia në kërkimin e helikopterit të rrëzuar të presidentit iranian Ebrahim Raisi, tha të dielën...

Enis Bardhi

Bardhi shpërblehet me mbi 1 milion euro bonuse

Futboll 8 maj 2024 19:37

Mesfushori i Trabzonsporit, Enis Bardhi, edhe në edicionin aktual të elitës së futbollit të Turqisë ka pasur paraqitje të mira. ...

Turqi - Protesta

Përleshje mes policisë e protestuesve në Stamboll në Ditën Ndërkombëtare të Punës

Botë 1 maj 2024 13:52

Protestuesit që po kundërshtonin vendimin për ndalimin e festimit të Ditën Ndërkombëtarë të Punës, në sheshin “Taksim” në Stamboll, janë...

Ndeshja mes Ankaraspor dhe Nazilli Belediyespor

Asnjë gjuajtje në gjithë ndeshjen, në Turqi hetohet për kurdisje

Futboll 29 prill 2024 21:38

Federata e Futbollit të Turqisë ka nisur hetimet lidhur me dyshimet për kurdisjen e ndeshjes së kategorisë së tretë.Ankaraspor dhe...

Incidenti me teleferik

Më shumë se 40 persona ende të bllokuar në incidentin me teleferik në Turqi

Botë 13 prill 2024 15:01

Më shumë se 40 persona kanë mbetur të bllokuar në teleferikun lart mbi një mal në Turqinë jugore të shtunën,...

Aksident me teleferik

Një i vdekur dhe shtatë të lënduar në Turqi pasi një teleferik përplaset në një shtyllë

Botë 13 prill 2024 11:24

Një person ka vdekur dhe shtatë të tjerë janë lënduar të premten, kur një teleferik në Turqinë jugore goditi një...

Zjarr në Turqi

Zjarr në një ndërtesë në Stamboll, të paktën 29 të vdekur

Botë 2 prill 2024 18:23

Të paktën 29 persona kanë vdekur si pasojë e një zjarri që ka shpërthyer gjatë një pune riparimi, në një...

Zgjedhjet lokale ne Turqi, nje burre duke mbajtur femijen ne dore voton ne Ankara

Erdogani synon ta rimarrë Stambollin

Botë 31 mars 2024 12:37

Në Turqi të dielën po mbahen zgjedhjet lokale, ku presidenti turk Recep Tayyip Erdogan po synon ta rimarrë kontrollin e...

Zgjedhjet komunale

Miliona turq u drejtohen të dielën kutive të votimit

Botë 28 mars 2024 10:19

Miliona votues do t’u drejtohen kutive të votimit të dielën në Turqi, për të zgjedhur kryetarët e bashkive dhe administratorët,...