trepça 18

Miniera e Trepçës

Ndërmarrjet 2023: Trepça, Infrakosi, Trainkosi dhe Posta operojnë me humbje

Arbëri 11 korrik 2024 17:27

Katër nga tetë ndërmarrjet publike kyçe në Kosovë kanë operuar me humbje financiare në vitin 2023, sipas një infografike të...

Mbledhja e Qeverisë

Qeveria emëron një pjesë të bordit të ndërmarrjes “Trepça”

Arbëri 10 korrik 2024 15:15

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim vendimin për emërimin e bordit mbikëqyrës të ndërmarrjes publike qendrore “Trepça”, në të cilin...

Miniera e Trepçës

Minatorët të pakënaqur me ekzekutimin e pjesshëm të pagës

LAJMET E MBRËMJES 21 qershor 2024 21:23

Bajram Bala ka 43 vjet që punon në Njësinë Miniera me Flotacion “Trepça” në Stan Tërg, e që nga e...

Gani Osmani, Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës

Minatorët e “Trepçës” ndërpresin prodhimin, shkak mospagesa, flet Osmani

60 MINUTA 21 qershor 2024 18:00

Trepca - Stanterg

Minatorët e Trepçës kërkojnë që t’u ekzekutohen me kohë dhe të plota pagat, kritikojnë menaxhmentin

Arbëri 20 qershor 2024 21:02

Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës ka njoftuar se minatorët tash e sa kohë po përballen me mosekzekutimin me...

Trepça

“Trepça” kërkon kthimin e pronave

Ekonomi 11 qershor 2024 09:53

Ndërmarrja “Trepça” ka kërkuar nga të gjitha subjektet që janë duke i shfrytëzuar pronat e saj që ta kontaktojnë.Në një...

Trepça ankohet se po i falsifikohen biletat për finale

Trepça ankohet se po i falsifikohen biletat për finale

Basketboll 22 maj 2024 22:07

Interesimi për ndeshjen vendimtare mes Trepçës dhe Golden Eagle Yllit është i jashtëzakonshëm. Ndeshja që përcakton kampionin në basketboll, zhvillohet...

Jalen Nesbitt

Nesbitt tregon se çka do ta vendosë ndeshjen vendimtare

Basketboll 20 maj 2024 12:29

Amerikani Jalen Nesbitt e udhëhoqi Golden Eagle Yllin drejt fitores së madhe ndaj Trepçës, të dielën mbrëma në palestrën e...

Kevin Capers

Capers: Të kënaqur vetëm pasi ta fitojmë kampionatin

Basketboll 17 maj 2024 20:25

Kevin Capers nuk startoi te Trepça, por në fund i kishte statistikat bindshëm më të mira në ndeshjen e tretë...

Golden Eagle Ylli

Vendimi i Yllit: Biletat shiten vetëm me letërnjoftim

Basketboll 17 maj 2024 10:20

Golden Eagle Ylli ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen e katërt të finales së plejofit ndaj Trepçës. Ndeshja zhvillohet...

Alonzo Verge Jr

Dënohen Verge Jr i Yllit e Capers i Trepçës

Basketboll 13 maj 2024 22:15

Komisioni i Garave i Federatës së Basketbollit të Kosovës të hënën mori vendimet lidhur me ndeshjen e dytë të serisë...

Foto: Driton Paçarada / KOHA

Aktakuzë ndaj zyrtarëve të “Trepçës” për keqpërdorim të detyrës

Kronikë 15 prill 2024 11:57

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka ngritur aktakuzë ndaj katër zyrtarëve të Ndërmarrjes “Trepça”, H.U., Q.B., S.I. dhe Xh.T., me dyshimin...

minator

Minatorët arrijnë marrëveshje për pagat pas grevës disaorëshe

Arbëri 11 prill 2024 13:31

Ndërrimi i parë i minatorëve në ndërmarrjen “Trepça” kanë bojkotuar punën të enjten për shkak se ende nuk i kanë...

Klubi i basketbollit Ylli

Ylli ndal serinë e gjatë të fitoreve të Trepçës

Basketboll 5 prill 2024 00:46

Golden Eagle Ylli e ka ndalur serinë e 20 fitoreve rresht të Trepçës në elitën e basketbollit të Kosovës. Të...

Trepça

Trepça fiton gjysmëfinalen e fortë me Sigal Prishtinën

Basketboll 29 mars 2024 21:57

Skuadra e Trepçës i është bashkuar Golden Eagle Yllit në finalen e Ligës Unike që po organizohet në Vlorë. Trepça...

Trepca

Minatorët e “Trepçës” sërish në grevë

Arbëri 18 korrik 2023 12:40

Minatorët e “Trepçës” janë futur sërish në grevë, pasi ende s’e kanë marrë pjesën e dytë të pagës së muajit...

Trepca

Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë

Arbëri 12 korrik 2023 15:47

Minatorët e Trepçës kanë hyrë në grevë të mërkurën. Kryetari i Sindikatës së ninatorëve, Ibrahim Januzi, ka bërë të ditur...

Trepca

Një trafostacion i “Trepçës” përfshihet nga zjarri

Kronikë 22 janar 2019 13:41

Një trafostacion i ndërmarrjes “Trepça” në Mitrovicë është përfshirë nga zjarri. Lajmin e ka konfirmuar për Koha.net edhe kryetari i...