tiktok 21

TikTok

TikToku hetohet në SHBA për shkelje në privatësinë e fëmijëve

Tech 23 qershor 2024 16:26

Komisioni Federal i Tregtisë i Shteteve të Bashkuara ka hetuar shkeljet e mundshme nga TikToku dhe kompania mëmë ByteDance, duke...

Në TikTok po shpërthen një video - Tre djem vozitin veturën që e mbushën me ujë

Në TikTok po shpërthen një video - Tre djem vozitin veturën që e mbushën me ujë

Kuriozitet 18 qershor 2024 23:02

Një video virale po qarkullon në TikTok të një ekipi nga Kalifornia që vendosën të freskoheshin duke e mbushur veturën...

shkolle

KOMF bën thirrje për kujdes të shtuar pasi disa nxënës u vetëlënduan nga sfida në TikTok

Arbëri 7 qershor 2024 10:31

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve, KOMF, ka ngritur shqetësimin mbi sfidën që po bëhet nga fëmijët në TikTok.KOMF...

TikTok

Alarmohen prindërit, 17 nxënës u vetëlënduan në Fushë-Kosovë nga sfida në TikTok

Arbëri 31 maj 2024 21:19

Sfida virale e TikTokut, për të cilën u vetëlënduan 17 nxënës të Fushë Kosovës, ngriti alarm te prindërit dhe tek...

Blerja

Trendi i rrjeteve sociale: Sfida për të mos blerë gjëra joesenciale brenda vitit

Kuriozitet 29 maj 2024 12:35

Trendi që filloi disa vite më parë si një eksperiment  për buxhetimin dhe shpenzimet e ndërgjegjshme është bërë një fenomen.Një...

TikTok

SHBA-ja dhe TikToku kërkon plan të shpejtë për të vendosur mbi ndalimin e mundshëm të përdorimit të aplikacionit

Tech 19 maj 2024 14:18

Departamenti amerikan i Shtetit dhe TikToku i kanë kërkuar të premten një gjykate të Apelit në SHBA që të caktojë...

TikTok

TikToku ngre padi për të bllokuar ligjin amerikan që synon ta ndalojë atë

Tech 7 maj 2024 20:03

TikToku ka ngritur një padi të martën përmes të cilës synon të bllokojë një ligj amerikan që do të ndalonte...

Instagram

Instagrami përpiqet të tërheqë përdorues duke kopjuar TikTokun

Tech 4 maj 2024 08:35

Instagrami po përpiqet të përfitojë nga problemet e TikTokut, thonë ekspertët.Ndryshimet në sistemin e tij për sugjerimin e përmbajtjes, veçanërisht...

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston refuzon ta përdorë TikTokun

Showbiz 3 maj 2024 13:20

Aktorja e mirënjohur e Hollywoodit, Jennifer Aniston, ka thënë se nuk do të jetë pjesë e rrjetit social TikTok sepse...

tiktok

Policia kërkon edhe një personazh të TikTokut për abuzimin seksual me të miturin në Klinë

Kronikë 30 prill 2024 18:42

Policia e Kosovës të martën ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve për kapjen e një personazhi tjetër të TikTokut pas dyshimeve...

Valmir Bossi

Arrestohet personazhi i TikTokut nën dyshimin për video me abuzim seksual

Kronikë 30 prill 2024 14:00

Një prej personazheve të njohura shqiptare të TikTokut, me llogarinë me inicialet V.B., është arrestuar të martën, nën dyshimin për...

Om Fahad

Ylli irakian i TikTokut qëllohet për vdekje në Bagdad

Botë 27 prill 2024 08:06

Influencuesja irakiane e rrjeteve sociale, Om Fahad, është qëlluar për vdekje jashtë shtëpisë së saj në Bagdad.Sulmi ndodhi të premten.Ministria...

Tiktoku ne SHBA

Kompania kineze – SHBA-së: TikToku nuk do të shitet

Tech 26 prill 2024 08:01

Kompania kineze ByteDace, e cila ka në pronësi TikTokun, ka thënë se nuk ka ndonjë synim ta shesë biznesin pasi...

TikTok

Miratohet projektligji që mund ta bllokojë TikTokun

Tech 24 prill 2024 08:15

Senati në SHBA ka aprovuar një projektligj që mund ta ndalojë TikTokun në Amerikë, raporton “BBC”. Me projektligjin e miratuar...

TikTok

BE-ja paralajmëron bllokimin e një veçorie të TikTokut

Tech 22 prill 2024 22:00

Bashkimi Evropian ka thënë se do të ndalojë një shërbim të ri të lansuar nga TikToku, që beson se mund...

Tiktok

TikToku thotë se ndalimi në SHBA shkel lirinë e fjalës

Tech 21 prill 2024 14:20

TikToku ka thënë se ndalimi potencial i aplikacionit në SHBA do t’ua “shkelë lirinë e fjalës” 170 milionë amerikanëve. Dhoma...

Dwayne Johnson

Dwayne Johnson, aktori më i ndjekur në TikTok

Showbiz 18 prill 2024 18:08

Aktori i njohur amerikan, Dwayne “The Rock” Johnson ka dalë në vendin e parë të aktorëve më të ndjekur në...

TikTok

TikToku njofton për aplikacionin e ri, synon ta konkurrojë Instagramin

Tech 10 prill 2024 14:13

Rrjeti social TikTok po përgatit aplikacion për ndarjen e fotografive që do të konkurrojë me Instagramin.Kompania ka thënë se po...

Leah Halton

Askush s’mund ta besojë se kjo video mori 190 milionë shikime në TikTok

Kuriozitet 10 prill 2024 10:43

Modelja australiane, Leah Halton, ka shkaktuar “trazira” në TikTok. Në një video ajo ka arritur të marrë më shumë se...

Joe Biden dhe Xi Jinping

Çfarë folën Bideni e Xi Jinpingu për TikTokun?

Tech 4 prill 2024 10:50

Presidenti amerikan Joe Biden dhe lideri kinez Xi Jinping diskutuan ndër të tjera për rrjetin social TikTok në bisedën telefonike...