KOHA.net

TikTok 27

Tik Tok

Може ли да се забрани употребата на TikTok на Косово?

Арбери 7 јули 2024 09:33 часот

Иако на крајот на јуни Владата на Косово го забрани користењето и функционирањето на апликацијата TikTok во државните институции, едно...

TikTok

Од TikTok се бара да ја промени возраста за користење во Косово

Арбери 6 јули 2024 12:47 часот

Агенцијата за информации и приватност (AIP) побара од социјалната мрежа TikTok, која се смета за опасна за приватноста,...

Тајната на поврзувањето

„Го лажев сопругот 20 години“, жената ја открива тајната на врската

Љубопитност 2 јули 2024 14:37 часот

Една жена призна дека го лажела својот сопруг 20 години Во исповед на ТикТок, жената која...

Објектот на Владата на Косово

Забрането е користење на TikTok на официјални уреди и државната интернет мрежа

ВЕЧЕРНИ ВЕСТИ 28 јуни 2024 година, 22:43 часот

На јавните службеници им е забрането да ја користат државната интернет мрежа и службените уреди за да се логираат на „Тик-Ток“.

TikTok

Владата го забранува TikTok во јавните институции

Арбери 28 јуни 2024 година, 14:45 часот

Владата на Косово во петокот донесе одлука за забрана на TikTok во јавните институции При презентацијата на оваа точка на...

Владата на Косово

Денеска се очекува владата да донесе одлука за забрана на TikTok во сите јавни институции

Арбери 28 јуни 2024 година, 09:23 часот

Владата на Косово на состанокот што ќе го одржи денеска се очекува да донесе одлука за забрана на користење на платформата...

TikTok

TikTok е под истрага во САД за нарушување на приватноста на децата

TECH 23 јуни 2024 година, 16:26 часот

Федералната трговска комисија на Соединетите Американски Држави ги испита можните прекршувања на TikTok и нејзината матична компанија ByteDance,...

На TikTok пука видео - Три момчиња го возат автомобилот што го наполниле со вода

На TikTok пука видео - Три момчиња го возат автомобилот што го наполниле со вода

Љубопитност 18 јуни 2024 година, 23:02 часот

На TikTok кружи вирално видео од тим од Калифорнија кој решил да се разлади полнејќи го својот автомобил...

училиште

КОМФ повикува на зголемена претпазливост откако некои студенти се самоповредуваат од предизвикот ТикТок

Арбери 7 јуни 2024 година, 10:31 часот

Коалицијата на невладини организации за заштита на децата, КОМФ, изрази загриженост за предизвикот што го прават децата на TikTok.KOMF...

TikTok

Родителите вознемирени, 17 ученици се самоповредуваат во Фуше-Косово од предизвикот на ТикТок

Арбери 31 мај 2024 21:19 часот

Виралниот предизвик на ТикТок, за кој се самоповредуваа 17 ученици на Фуше Косова, го вклучи алармот кај родителите и...

купување

Тренд на социјалните мрежи: Предизвикот да не се купуваат несуштински работи во текот на годината

Љубопитност 29 мај 2024 12:35 часот

Трендот кој започна пред неколку години како експеримент за буџетирање и свесно трошење стана феномен А...

TikTok

САД и TikTok сакаат брз план за одлучување за можна забрана за користење на апликацијата

TECH 19 мај 2024 14:18 часот

Американскиот Стејт департмент и TikTok побараа од американскиот апелационен суд во петокот да одреди...

TikTok

TikTok поднесе тужба за блокирање на американскиот закон кој има за цел да го забрани

TECH 7 мај 2024 20:03 часот

TikTok поднесе тужба во вторникот барајќи да го блокира американскиот закон со кој ќе се забрани ...

Instagram

Инстаграм се обидува да привлече корисници со копирање на TikTok

TECH 4 мај 2024 08:35 часот

Инстаграм се обидува да ги искористи проблемите на TikTok, велат експертите.

Џенифер Анистон

Џенифер Анистон одбива да користи TikTok

SHOWBIZ 3 мај 2024 13:20 часот

Познатата холивудска актерка Џенифер Анистон изјави дека нема да биде дел од социјалната мрежа TikTok бидејќи...

TikTok

Полицијата трага и по лик на ТикТок за сексуална злоупотреба на малолетничка во Клина

HRONIKA 30 април 2024 18:42 ч

Косовската полиција во вторник побара соработка од граѓаните за фаќање на уште еден лик на ТикТок по сомнежи...

Валмир Боси

Личноста на TikTok уапсена под сомнение за видео за сексуална злоупотреба

HRONIKA 30 април 2024 14:00 ч

Еден од популарните албански ликови на ТикТок, со сметката со иницијали В.Б, е уапсен во вторникот, под сомнение дека ...

Ом Фахад

Ирачката ѕвезда на ТикТок е убиена во Багдад

СВЕТОТ 27 април 2024 08:06 ч

Ирачката влијателна на социјалните мрежи, Ом Фахад, беше застрелана пред нејзиниот дом во Багдад.

Тикток во САД

Кинеско-американска компанија: TikTok нема да се продава

TECH 26 април 2024 08:01 ч

Кинеската компанија ByteDace, која е сопственик на TikTok, соопшти дека нема намера да го продаде бизнисот по ...

TikTok

Предлог-законот што може да го блокира TikTok е одобрен

TECH 24 април 2024 08:15 ч

Американскиот Сенат го одобри нацрт-законот со кој може да се забрани TikTok во Америка, јавува Би-Би-Си. Со одобрениот предлог-закон...