SBASHK 14

Arbërie Nagavci

Nagavci thotë se Jashari i SBASHK-ut po ndikohet, e quan të pamatur

Arbëri 20 korrik 2024 11:00

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka kërkuar nga kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari, që të bashkëpunojë...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me përfaqësuesin e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj

Haradinaj i premton SBASHK-ut 50% rritje të pagave për mësimdhënësit

Arbëri 10 korrik 2024 14:42

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur premtimin për rritje pagash për 50 për qind, për...

Rrahman Jasharaj

SBASHK-u dërgon në bregdetin shqiptar 440 mësimdhënës

Arbëri 14 qershor 2024 12:17

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) ka njoftuar se do t’i dërgojë në Shqipëri 440 mësimdhënës. Sipas...

Foto: Koha

Mësimdhënësit po i marrin mjetet që u takojnë nga kontrata kolektive, dëmi i komunave dhjetëra miliona

Arbëri 9 qershor 2024 09:10

Mësimdhënësit në Kosovë kanë arritur t’i marrin mjetet e tyre që u takojnë përmes kontratës kolektive, ndërsa dëmi për komunat...

Jusuf Azemi

Azemi: Kurtit dhe Muratit zyrtarisht u kam shkruar 27 herë, nuk takohen

TEMPUS 3 qershor 2024 20:27

Jusuf Azemi, kryetar i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, në emisionin “Tempus” në KTV, tha se kryeministrit Albin Kurti...

Rrahman Jasharaj

Jasharaj i fton Kurtin, Nagavcin e Muratin në SBASHK për “kafe e çaj”

Arbëri 30 maj 2024 14:21

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka ftuar për takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci...

Rrahman Jasharaj, SBASHK, Qeveria Kurti

Jasharaj akuzon Qeverinë se po tenton t’i shuajë sindikatat

Arbëri 28 maj 2024 13:03

Kryetari i Sindikatës së Arsimit, Rrahman Jasharaj, ka akuzuar Qeverinë Kurti se në emër të dialogut të jashtëm me Serbinë...

Ramush Haradinaj dhe Rrahman Jasharaj

Haradinaj e quan armiqësore qasjen e Kurtit ndaj mësimdhënësve

Arbëri 16 maj 2024 16:40

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, është takuar të enjten me kreun e Sindikatës së Bashkuar...

Protesta SBASHK

Mësimdhënësit kërkojnë rritje të pagave e zvogëlim të orëve të punës

LAJMET E MBRËMJES 1 maj 2024 19:14

Para objektit të Bibliotekës Kombëtare, të mërkurën, u mblodhën mësimdhënës nga e gjithë Kosova për të marshuar në sheshet e...

Rrahman Jasharaj,,,IKD, SIndikatat - konferenca

SBASHK-u nesër me protestë, Jasharaj: Kërkesat janë legjitime, moto është “Duam dialog social”

Arbëri 30 prill 2024 14:26

Rrahman Jasharaj, kryetar i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës të  Kosovës (SBASHK) në konferencën për publikimin e...

Rrahman Jasharaj

Jasharaj-Nagavcit: Ke urdhër nga Kurti të mos takohesh me sindikatat

Arbëri 28 prill 2024 15:52

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, ka deklaruar se ministrja e Arsimit, Arbërie...

Rrahman Jasharaj

SBASHK-u proteston më 1 maj

Arbëri 24 prill 2024 14:32

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK) ka paralajmëruar protestë më 1 maj, me arsyetimin se...

Shkolla e zbrazur

Opozita i sheh shqetësuese paralajmërimet e SBASHK-ut për grevë, fajëson Qeverinë

Arbëri 7 prill 2024 10:12

Anëtarët e Komisionit për Arsim nga radhët e opozitës, i shohin si shqetësuese paralajmërimet e SBASHK-ut për grevë, ndërsa kërkojnë...

Rrahman Jasharaj/EO

SBASHK-u paralajmëron protestë

Arbëri 28 mars 2024 09:36

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SBASHK), Rrahman Jasharaj, ka deklaruar se nëse Qeveria nuk merret...