Pedro Sanchez 8

Pedro Sanchez dhe Begona Gomez

Gruaja e Pedro Sanchezit ftohet të dalë para gjykatës nën akuzat për korrupsion

Botë 4 qershor 2024 15:10

Një gjykatë në Madrid e ka thirrë bashkëshorten e kryeministrit, Begona Gomez, që të dalë para gjykatës më 5 korrik,...

Volodymyr Zelensky me Pedro Sanchezin

Ukraina dhe Spanja nënshkruajnë marrëveshje për sigurinë në vlerë 1 miliard euro

Botë 27 maj 2024 18:51

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, dhe kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, e kanë nënshkruar të hënën një marrëveshje dypalëshe për...

Pedro Sanchez

Edhe Spanja do ta njohë Palestinën më 28 maj

Botë 22 maj 2024 09:20

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, ka njoftuar se shteti i tij do ta njohë Palestinën më 28 maj.Fjalimi i Sanchezit...

Pedro Sanchez

Kryeministri spanjoll refuzon dorëheqjen

Botë 29 prill 2024 11:36

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, ka vendosur të mbajë postin për ta shtyrë “edhe me më shumë forcë”, pesë ditë pas...

Pedro Sanchez

Sanchezi merr mbështetjen e gazetarëve pas akuzave ndaj gruas së tij

Botë 27 prill 2024 22:17

Me mijëra gazetarë spanjollë i kanë dalë në mbështetje kryeministrit Pedro Sanchez, pas njoftimit se mund ta shqyrtojë opsionin e...

Pedro Sanchez

Sánchez paralajmëron dorëheqjen pas akuzave për korrupsion ndaj gruas së tij

Botë 25 prill 2024 16:40

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sánchez, i ka mohuar akuzat për korrupsion ndaj gruas së tij, dhe ka paralajmëruar dorëheqjen pas...

Pedro Sanchez

Kryeministri spanjoll pezullon detyrën pasi bashkëshortja e tij po hetohet për korrupsion

Botë 24 prill 2024 20:29

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, i ka pezulluar detyrat publike “për të ndaluar dhe reflektuar” nëse do të vazhdojë punën,...

Pedro Sanchez

Sanchez kërkon llogari nga Izraeli për vdekjen e punëtorëve të organizatës bamirëse në Gaza

Botë 2 prill 2024 13:34

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka dënuar vdekjen e shtatë punonjësve të organizatës bamirëse “World Central Kitchen”, të cilët humbën...