oleksandr usyk 12

Oleksandr Usyk dhe Tyson Fury

Caktohet data e rimeçit Usyk – Fury

Luftarake 29 maj 2024 13:03

Oleksandr Usyk dhe Tyson Fury do të luftojnë në një rimeç më 21 dhjetor të këtij viti në Arabinë Saudite,...

Oleksandr Usyk - boks

Megjithatë, Usyk e ka një humbje në karrierë

Luftarake 23 maj 2024 17:09

“Ai ishte shumë i lehtë në lëvizje dhe kishte teknikë të mirë, por unë isha më i mirë”, e ka...

Oleksandr Usyk - boks

Rrëfimi i pabesueshëm i kampionit ukrainas, Usyk

Luftarake 20 maj 2024 14:45

Qartë që Vladimir Putini nuk ka kërcyer nga gëzimi në Moskë. Fitorja e kampionit të boksit, Oleksandr Usyk, të shtunën...

Oleksandr Usyk - Tyson Fury

A duhej arbitri ta ndërpriste më herët meçin Usyk – Fury

Luftarake 19 maj 2024 09:13

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk në raundin e nëntë gatisa nuk e nokautoi britanikun Tyson Fury, në meçin e shekullit të...

Usyk

Sa goditje i dha Usyk e sa Fury

Luftarake 19 maj 2024 01:51

Tyson Fury i dha 157 goditje në meçin ndaj Oleksandr Usyk. Ndërkohë ukrainasi kishte dhjetë për qind më shumë, 170...

Usyk

Çka tha Usyku për fitoren ndaj Furyt

Luftarake 19 maj 2024 01:48

“Falendeminderit ekipit tim. Është mundësi e madhe për mua, për familjen time dhe për vendin tim. Është kohë e shkëlqyer,...

Usyk

Usyk, kampion i padiskutueshëm

Luftarake 19 maj 2024 00:34

Oleksandr Usyk është kampion i padiskutueshëm i botës në kategorinë e rëndë të boksit profesionist. Ukrainasi  nisi sulmin final në...

Anthony Joshua

Joshua, Ronaldo dhe shumë yje në afërsi të ringut ku ndeshjen Fury e Usyk

Luftarake 19 maj 2024 00:30

Yje të shumtë të sportit, muzikës e filmit janë në afërsi të ringut ku për pak do të ndeshjen Tyson...

Drake

Drake vendos bast të madh për meçin Fury – Usyk

Luftarake 18 maj 2024 14:41

Reperi kanadez Drake ka zbuluar se cilin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usykut do ta mbështetë në supermeçin e sotëm.Fury...

Tyson Fury & Oleksandr Usyk

Sot supermeçi i boksit, Fury përballet me Usykun

Luftarake 18 maj 2024 11:58

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk sonte do të luftojnë për t’i marrë katër titujt e mëdhenj të botës.Supermeçi do të...

Fury-Usyk

Fury e Usyk përplasen gjatë matjeve para meçit të madh

Luftarake 17 maj 2024 21:21

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk janë përplasur gjatë matjeve zyrtare para meçit të madh të boksit që do të zhvillohet...

Lennox Lewis

Lewis parashikon fitoren e Furyt ndaj Usykut

Luftarake 16 maj 2024 17:50

Legjenda e boksit, Lennox Lewis, ka parashikuar që meçin ndërmjet Tyson Furyt dhe Oleksandr Usykut, do ta fitojë Fury. Fituesi...