greqia 8

Edi Rama

Mijëra njerëz në takimin e Ramës me diasporën shqiptare në Greqi

Arbëri 12 maj 2024 12:10

Mijëra njerëz janë mbledhur në takimin që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka thirrur me diasporën shqiptare në Greqi...

Recep Tayyip Erdogan dhe Kyriakos Mitsotakis

Turqia dhe Greqia do të testojnë të hënën iniciativën pesëmujore të miqësisë

Botë 10 maj 2024 14:59

Rivalët e vjetër Turqia dhe Greqia do të testojnë një iniciativë miqësie pesë-mujore të hënën kur kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis...

Travis Scott

Travis Scott kërcen vallen në Greqi

Showbiz 9 maj 2024 13:15

Reperi me famë botërore, Travis Scott, aktualisht po qëndron në Mykonos të Greqisë.Ndërkohë që konkurrentët e tij, Drake dhe Kendrick...

Pluhuri saharian - Greqi

Pluhuri saharian mbulon Athinën

Botë 24 prill 2024 09:31

Një mjegull dramatike ngjyrë portokalli ka përfshirë kryeqendrën e Greqisë, Athinën, ndërsa retë e pluhurit kanë arritur nga shkretëtira e...

Giorgos Gerapetritis

Greqia nuk do ta përkrahë anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Arbëri 20 prill 2024 14:41

Greqia do të abstenojë gjatë votimit të 16 majit në Këshillin e Ministrave të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës...

termet

Greqia goditet nga tërmete

Rajon 13 prill 2024 08:18

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 05:23 të mëngjesit të së shtunës në ishullin...

Greqia - varka - aksident - emigrant

Greqi, tre të vdekur pas përplasjes së varkës që transportonte emigrantë

Botë 10 prill 2024 17:13

Tri vajza kanë humbur jetën ndërsa 16 persona të tjerë kanë arritur të shpëtojnë pas përplasjes së një varke që...

Greqia

MPJD: Greqia mbyll kufijtë

Arbëri 1 prill 2024 14:50

Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës njoftoi se Greqia do t’i mbyllë kufijtë si pasojë e një greve...