ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Грција 12

Американски турист исчезна на грчкиот остров, неколку дена откако британската водителка беше пронајдена мртва

Американски турист исчезна на грчкиот остров, неколку дена откако британската водителка беше пронајдена мртва

СВЕТОТ 13 јуни 2024 година, 14:55 часот

Грчките власти трагаат по американски турист кој исчезна откако излегол сам да се искачи на планина во...

Грција

Поранешниот европски првак победи на пријателскиот натпревар со Малта

фудбал 11 јуни 2024 година, 20:30 часот

Поранешниот европски првак, Грција го доби пријателскиот натпревар против Малта со резултат 2:0. Овој натпревар се одигра во вторникот...

Знамињата на Косово и Грција

Грчкиот амбасадор во Србија: Нашиот став за признавањето на Косово, непроменет

Арбери 9 јуни 2024 година, 17:59 часот

Амбасадорката на Грција во Србија, Марија Леванти, изјави дека ставот на земјата што ја претставува во однос на независноста на...

солена вода

Албанско дете се удави во морето во Грција

Арбери 1 јуни 2024 година, 18:25 часот

Дете со албанско потекло почина во саботата на Крит, Грција, додека пливало на плажа во близина на...

Еди Рама

Илјадници луѓе на средбата на Рама со албанската дијаспора во Грција

Арбери 12 мај 2024 12:10 часот

Илјадници луѓе се собраа на средбата што премиерот на Албанија, Еди Рама ја свика со албанската дијаспора во Грција...

Реџеп Таип Ердоган и Кирјакос Мицотакис

Турција и Грција во понеделник ќе ја тестираат иницијативата за петмесечно пријателство

СВЕТОТ 10 мај 2024 14:59 часот

Старите ривали Турција и Грција ќе ја тестираат петмесечната иницијатива за пријателство во понеделник кога грчкиот премиер Киријакос Мицотакис...

Травис Скот

Тревис Скот танцува во Грција

SHOWBIZ 9 мај 2024 13:15 часот

Светски познатиот рапер Тревис Скот моментално престојува во Миконос, Грција додека неговите конкуренти Дрејк и Кендрик...

Сахарска прашина - Грција

Сахарска прашина ја прекри Атина

СВЕТОТ 24 април 2024 09:31 ч

Драматична портокалова магла го прекри главниот град на Грција, Атина, додека облаци од прашина пристигнаа од пустината на...

Јоргос Герапетритис

Грција нема да го поддржи членството на Косово во Советот на Европа

Арбери 20 април 2024 14:41 ч

Грција ќе се воздржи за време на гласањето на 16 мај во Советот на министри на Парламентарното собрание на Советот на Европа...

УСЛОВИ

Грција е погодена од земјотрес

Ражон 13 април 2024 08:18 ч

Земјотрес со јачина од 4.5 степени според Рихтеровата скала се случи во 05:23 часот во саботата наутро на островот...

Грција - чамец - несреќа - имигрант

Грција, тројца загинати откако се судри бродот со мигранти

СВЕТОТ 10 април 2024 17:13 ч

Три девојки ги загубија животите додека уште 16 лица успеаја да избегаат по сударот на чамец кој...

Грција

МНР: Грција ги затвора границите

Арбери 1 април 2024 14:50 ч

Министерството за надворешни работи и дијаспора соопшти дека Грција ќе ги затвори границите како резултат на штрајк...