Gjykata 14

Vala - gjykata

Për kalkulim borxhi, ekspertët morën dokumente në Dardafon por jo edhe në Telekom

LAJMET E MBRËMJES 28 maj 2024 19:30

Në rastin gjyqësor me kompaninë Dardafon, përfaqësuesi ligjor i Telekomit, Durim Ahmetaj, ka kërkuar të martën që Gjykata të shfuqizojë...

Rasti rrahja kuvend - gjykata

Palët pajtohen që rastin e grushteve në Kuvend ta zgjidhin me ndërmjetësim

LAJMET E MBRËMJES 28 maj 2024 19:16

Rasti gjyqësor për konfrontimin fizik të vitit 2023 në Kuvend më mes të deputetëve të Partisë Demokratike (PDK) dhe anëtarëve...

Kadri Veseli

Veseli: Dikush ta marrë përgjegjësinë e vendimmarrjes që të garantojë që gjykimi të jetë i drejtë

LAJMET E MBRËMJES 27 maj 2024 19:18

Ish-kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, në Gjykatën Speciale i është drejtuar...

Enver Sekiraqa

Sekiraqa vs. Shteti

BETIMI PËR DREJTËSI 25 maj 2024 21:42

“Betimi për Drejtësi” ju sjell hulumtimin se si Enver Sekiraqa, ndonëse u dënua me 25 vite burgim për nxitje në...

Sami Kurteshi

Gjykata liron nga akuza ish-deputetin e LVV-së

LAJMET E MBRËMJES 21 maj 2024 19:23

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror Zgjedhor, Sami Kurteshi, është liruar të martën nga akuza për veprën penale “Sulm”...

Enver Sekiraqa

Arratisja e Enver Sekiraqës ngre dyshime për joprofesionalizëm e korrupsion

Arbëri 19 maj 2024 20:30

Arratisja e të dënuarit me 25 vjet burgim, Enver Sekiraqa, ka nxitur dyshime tek organizatat joqeveritare e udhëheqësit institucionalë lidhur...

Sami Kurteshi ne gjykate

Sami Kurteshi thotë se interpretimi shkencor e nxjerr të pafajshëm për sulm

Arbëri 17 maj 2024 15:26

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Sami Kurteshi, në fjalën përfundimtare ka deklaruar para gjykatës se...

Momir Pantiq

Ish-eprori i policisë serbe të Istogut thotë se me Çaslav Joliqin u njoh në burg

LAJMET E MBRËMJES 16 maj 2024 19:41

I dyshuari për krime lufte, Momir Pantiq, foli të enjten në gjykatë në cilësinë e dëshmitarit dhe tha se nuk...

Telekomi

Telekomi kërkon përjashtimin e gjyqtarit nga rasti me “Z-Mobile”

LAJMET E MBRËMJES 15 maj 2024 20:12

Përfaqësues ligjorë të Kompanisë Telekomi kanë kërkuar nga Gjykata Komerciale që ta përjashtojë gjyqtarin Dren Rogova nga rasti ku po...

Burgu

Një muaj paraburgim të dyshuarit që tentoi ta vriste me thikë një person në Fushë-Kosovë

Kronikë 9 maj 2024 18:01

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit  prej një muaji ndaj të pandehurit A.N. që dyshohet se tentoi...

Deshmitari Shefqet Binaku - rasti kunder Slagjan Trajkoviq

Dëshmitari: Trajkoviqi më goditi në kokë me tytën e armës dhe mësyu të më vriste

LAJMET E MBRËMJES 7 maj 2024 19:23

Dëshmitari Shefqet Binaku e ka fajësuar të martën të akuzuarin për krime lufte Slagjan Trajkoviq se ka mësyrë ta vriste...

Gjykate, Betim Recia, vendimi

Lirohen nga akuza të dyshuarit për korrupsion me kontratën për autostradën e Gjilanit

LAJMET E MBRËMJES 7 maj 2024 19:20

Ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës, Betim Reçica, dhe tre zyrtarë të të njëjtit institucion, Isa Berisha, Mirdit Emini e Leonora...

Presidenti i SHBA-se, Donald Trump

Trumpi gjobitet sërish për shkelje të urdhrit, paralajmërohet me burgim

Botë 6 maj 2024 18:18

Gjykatësi Juan M. Merchan e ka gjobitur sërish ish-presidentin e SHBA-së, Donald Trump, me  1000 dollarë gjobë për shkelje e...

Gjykata - LDK - VOTA

Kërkohet dënimi i ish-deputetit të LDK-së “për manipulim me vota”

LAJMET E MBRËMJES 2 prill 2024 21:37

Në fjalën përfundimtare për rastin ku ish-deputeti i LDK-së, Shkumbin Gashi dhe Sylë Balaj akuzohen për veprat penale “Keqpërdorimi i...