Galatasaray 9

Galatasaray

Galatasaray, kampion i Turqisë

Futboll 26 maj 2024 20:02

Galatasaray është kampion i Turqisë për edicionin 2023/2024.Galatasaray e mbrojti titullin të dielën pas fitores 3:1 në udhëtim te Konyaspori,...

Fenerbahçe

Fenerbahçe fiton derbin e zjarrtë ndaj Galatasarayt

Futboll 19 maj 2024 20:23

Fenerbahçe e ka fituar derbin e zjarrtë të Turqisë ndaj Galatasarayt me rezultatin minimal, 1:0. Ndeshja Galatasaray – Fenerbahçe i...

Galatasaray

Galatasaray fiton me gol të minutës së 90-të dhe i afrohet titullit

Futboll 12 maj 2024 21:02

Galatasaray ka fituar me gol të minutës së 90-të dhe i është afruar titullit të kampionit në Turqi.Të dielën mbrëma,...

Konyaspor

Ndalet Fenerbahçe, Galatasaray edhe më afër titullit në Turqi

Futboll 6 maj 2024 21:04

Konyaspori e ka ndalur në barazim pa gola skuadrën e Fenerbahçes. Ndeshja e zhvilluar të hënën mbrëma i takonte xhiros...

Galatasaray

Galatasaray fiton thellë, i afrohet titullit

Futboll 5 maj 2024 20:02

Futbollistët Hakim Ziyech, Dries Mertens dhe Mauro Icardi shënuan nga dy gola në fitoren e thellë 6:1 të Galatasarayt ndaj...

Galatasaray

Galatasaray i afrohet titullit të kampionit

Futboll 26 prill 2024 22:00

Galatasaray ka shënuar tjetër fitore në elitën e futbollit të Turqisë dhe i është afruar edhe më shumë titullit të...

Galatasaray - Pendikspor

Galatasaray nuk gabon ndaj Pendiksporit

Futboll 21 prill 2024 19:59

Skuadra e Galatasarayt ka shënuar një tjetër fitore në garën për titull të kampionit në Turqi. Galatasaray mposhti në shtëpi...

Galatasaray

Galatasaray fiton bindshëm, kthehet në vendin e parë

Futboll 15 prill 2024 21:08

Galatasaray nuk ka lejuar befasi në ndeshjen në udhëtim ndaj Alanyasporit. Të hënën mbrëma, Galata e fitoi 4:0 ndeshjen që...

Galatasaray

Galatasaray vazhdon me fitore në Turqi

Futboll 2 prill 2024 23:41

Galatasaray ka shënuar fitore minimale, por shumë të rëndësishme në garën për titull të kampionit në Turqi. Galata mposhti në...