FFK 23

FFK

Edhe një ankesë e FFK-së në UEFA për sjelljet e serbëve

Euro 2024 20 qershor 2024 21:10

Kosova nuk është pjesë e Evropianit në Gjermani, por Federata e Futbollit e Kosovës ka nisur tashmë ankesën e dytë...

FFK-UEFA

FFK-ja reagon në UEFA për thirrjet e tifozëve të Serbisë

Euro 2024 17 qershor 2024 10:32

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar të hënën se ka bërë reagim zyrtar  në UEFA “për shkak të shfaqjes...

Federata e Futbollit e Kosovës - FFK

Jaroviq, lojtari më i mirë i xhiros së fundit

Futboll 27 maj 2024 14:25

Sulmuesi i Gjilanit Senad Jaroviq është shpallur lojtari më i mirë i javës së fundit të Superligës së Kosovës në...

Arsim Kabashi

Arsim Kabashi i Ballkanit dënohet mbi dyshimin për sulm fizik

Futboll 21 maj 2024 16:39

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi është dënuar me 600 euro mbi dyshimet se ka sulmuar fizikisht trajnerin e ekipit të...

Phoenix

Phoenixi megjithatë i shpëton rënies, ky është arsyetimi i FFK-së

Futboll 19 maj 2024 22:27

“Pas humbjes në Gjakovë, Phoenix bie në Ligën e Dytë”.Kështu shkruante në njoftimin e parë të Federatës së Futbollit të...

Arsim Kabashi

FFK-ja konfirmon: Arsim Kabashi i Ballkanit dyshohet për sulm fizik

Futboll 14 maj 2024 19:07

Pretendimet e Fushë Kosovës se presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, ka sulmuar fizikisht kryetrajnerin Burim Shala, morën mbështetje të martën...

Bajram Jashanica

Jashanica, “Ylli i javës” në Superligë

Futboll 10 maj 2024 15:59

Mbrojtësi i Ballkanit, Bajram Jashanica është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së 33-të në Superligën e Kosovës. Jashanica...

Ulpiana - Vllzania ndeshja

Refuzohen ankesat e Ulpianës dhe Vllaznisë

Futboll 7 maj 2024 16:45

Federata e Futbollit e Kosovës të martën ka publikuar vendimet e Komisionit për Ankesa, lidhur me ankesat e bëra nga...

Kf Llapi

Batatina kërkon falje, i zvogëlohet dënimi

Futboll 7 maj 2024 16:12

Komisioni për Ankesa i Federatës së Futbollit të Kosovës ka vendosur që trajnerit të Llapit, Tahir Batatinës, t’i zbutet dënimi...

U 21 - Futboll

Ekipi që po lufton për titull të kampionit në Kosovë do të shuhet

Futboll 6 maj 2024 21:37

Liria e Prizrenit është në garë për ta fituar titullin e kampionit në Superligën U21 të Kosovës në futboll, që...

Ballkani - Dinamo Zagreb

Licencohen shtatë klube për garat evropiane

Futboll 2 maj 2024 13:01

Komisioni i Shkallës së Parë për Licencimin e klubeve për garat e UEFA-s i Federatës së Futbollit të Kosovës të...

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK)

Grushte mes futbollisteve, FFK-ja suspendon disa prej tyre

Futboll 30 prill 2024 17:24

Në ndeshjen e xhiros së 19-të të Ligës  së Parë të Kosovës  në futboll, Vizioni – Feronikeli, ka ardhur deri...

Isuf Ajeti - FFK

Vdiq Isuf Ajeti, zyrtari shumëvjeçar i FFK-së

Futboll 23 prill 2024 15:25

Ka vdekur Isuf Ajeti, zyrtari shumëvjeçar i Federatës së Futbollit të Kosovës.I ndjeri Ajeti ishte pjesë e federatës që nga...

Ballkani - Drita

Te Drita thonë se janë sulmuar, Ballkani mohon

Futboll 20 prill 2024 19:39

Te klubi i Dritës kanë thënë pas ndeshjes të së shtunës se ka pasur tentim-sulmi nga zyrtarë të klubit të...

Ulpiana – Vllaznia e Pozheranit

Dënime njëvjeçare për të “përfshirët në kurdisje”

Futboll 19 prill 2024 17:38

Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten vendosi dënimet për të përfshirët në kurdisjen...

KF Ulpiana

Ulpiana e Vllaznia përjashtohen, heton edhe policia

Futboll 12 prill 2024 21:26

Ulpiana 1926 e Lipjanit dhe Vllaznia e Pozheranit janë përjashtuar nga garat e Ligës së Parë të Kosovës në futboll....

Ulpiana – Vllaznia e Pozheranit

FFK-ja përjashton Ulpianën e Vllazninë nga Liga e Parë

Futboll 12 prill 2024 20:17

Federata e Futbollit të Kosovës ka vendosur ta përjashtojë Ulpianën dhe Vllazninë e Pozheranit nga Liga e Parë, pas vendimit...

Stadiumi “Adem Jashari” në Mitrovicë

Vazhdojnë punimet në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë

SPORTI NË KTV 12 prill 2024 15:44

Federata e Futbollit të Kosovës ka postuar një video ku shihet gjendja në stadiumin olimpik "Adem Jashari në Mitrovicë.Punimet vazhdojnë.VIDEO:

futbollistet

FFK-ja synon krijimin e ligave U13 dhe U15 për futbolliste

Futboll 11 prill 2024 15:06

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) synon krijimin e ligave U13 dhe U15 për futbolliste. FFK-ja të enjten ka njoftuar...

Liridon Leci

Shqelmoi lojtarin, Liridon Leci dënohet me dy ndeshje dhe 300 euro

Futboll 4 prill 2024 13:15

Për goditje me shqelm ndaj lojtarit të Ramiz Sadikut, Komisioni Disiplinor dhe Etikës i shkallës së parë e ka dënuar...