edi rama 33

Edi Rama

Rama: Sivjet u rrit numri i turistëve nga Kosova, absurde rritja e çmimeve në jug

LAJMET E MBRËMJES 17 korrik 2024 19:33

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar të mërkurën se po shpërndahen informata të rreme se turistët i kanë braktisur...

Edi Rama

Rama: Sivjet është rritur numri i turistëve nga Kosova, rritje absurde e çmimeve në jug

Arbëri 17 korrik 2024 12:02

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar po shpërndahen informata të rreme se turistët i kanë braktisur plazhet shqiptare, duke...

Arianit Koci

Koci: Në Shqipëri ndihem sikurse në Kosovë; reagojnë Gjinovci e Buzhala

Arbëri 11 korrik 2024 20:30

Avokati Arianit Koci ka thënë se në Shqipëri ndihet sikurse në Kosovë. Ai ka deklaruar se nga përvoja personale nuk...

Rama & Osmani

Osmani e Rama takohen në Washington: Kosova e ka vendin në NATO

Arbëri 10 korrik 2024 11:14

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, të mërkurën në Washington. Udhëheqësit janë koordinuar për qëndrimet...

Albin Kurti dhe Edi Rama

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë s`pritet të mblidhen as këtë vit, shkak mospajtimet

Arbëri 8 korrik 2024 19:01

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë s`pritet të mblidhen as këtë vit, shkak mospajtimet Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,...

tuneli i Llogarasë

Sot hapet tuneli i Llogarasë, Rama: Do të ndryshojë udhëtimin drejt jugut

Arbëri 5 korrik 2024 08:57

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se sot do të hapet tuneli i Llogarasë.Edi Rama, përmes një postimi në...

Lamtumira e fundit Ismail Kadaresë, të mërkurën e 3 korrikut të vitit 2024 në Tiranë

Lamtumirë Kadaresë, hyjit në panteonin e gjenive të letërsisë

Kulturë 4 korrik 2024 00:11

Palosja e flamurit kombëtar – që mbuloi arkëmortin e Ismail Kadaresë – nga punonjësit e Gardës së Republikës dhe dhënia...

Edi Rama

Rama: Sot përcjellim shqiptarin që i përket botës

Kulturë 3 korrik 2024 12:43

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mbajtur fjalimin pas homazheve të bëra për shkrimtarin Ismail Kadare.Për Kadarenë, Rama tha se...

Edi Rama

Rama e quan Kadarenë monumenti më i madh i kulturës shqiptare

Arbëri 1 korrik 2024 11:22

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkruar për vdekjen e shkrimtarit Ismail Kadare, duke e quajtur atë monument më të...

Tuneli i Llogarase

Rama thotë se më 5 korrik hapet tuneli i Llogarasë, rruga shkurtohet për gati gjysmë ore

Arbëri 18 qershor 2024 09:55

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka paralajmëruar se tuneli i Llogarasë do të hapet për qarkullim nga 5 korriku.Në një...

Kurti - Rama

Mostakimi i Kurtit me Ramën në Ditën e Çlirimit nuk vlerësohet mirë

Arbëri 15 qershor 2024 09:59

Njohës të çështjeve politike në vend e kanë kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe atë të Shqipërisë, Edi Rama,...

Edi Rama

Edi Rama: Muri i Verdhë zëvendësohet nga Dallga Kuqezi

Euro 2024 14 qershor 2024 11:23

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkruar për numrin e madh të tifozëve shqiptarë që do të jenë të shtunën...

Edi Rama

Rama uron Kosovën për Ditën e Çlirimit

Arbëri 12 qershor 2024 09:05

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka uruar Kosovën për 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të mërkurën.Kjo datë shënon hyrjen...

Nexhmedin Spahiu

Spahiu: Konferenca e LDK-së për Rugovën, denigrim për vetë figurën e Rugovës

Arbëri 11 qershor 2024 21:21

Opinionisti Nexhmedin Spahiu ka thënë se Konferenca “Rugova dhe Perëndimi” e organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës të hënën, ishte...

Edi Rama

Rama thumbon Kurtin: Kryelartësia provinciale herët a vonë kthehet në ndëshkim

LAJMET E MBRËMJES 10 qershor 2024 19:29

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qëndruar të hënën në Prishtinë, por nuk është takuar me homologun e tij nga...

Edi Rama

Edi Rama ia atribuon Ibrahim Rugovës shtrimin e rrugës për daljen e UÇK-së në skenë

LAJMET E MBRËMJES 10 qershor 2024 19:26

Shumë lavde e atribute iu thurën ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, gjatë konferencës që të hënën e organizoi LDK-ja, parti...

Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë

Rama: Kurti duhet të dalë nga kurthi “macja me miun”

Arbëri 10 qershor 2024 17:25

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka këshilluar homologun e tij, Albin Kurtin, “për të dalë nga kurthi i lojës macja...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama

Edi Rama: Pa Rugovën s’do të kishte UÇK

Arbëri 10 qershor 2024 13:48

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka lartësuar figurën e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai tha se pa Rugovën nuk...

Vjosa Osmani dhe Edi Rama

Osmani takohet me Ramën

Arbëri 10 qershor 2024 08:46

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama.Bashkë me Ramën ka qenë...

Edi Rama

Edi Rama të hënën në Kosovë

Arbëri 9 qershor 2024 22:02

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të hënën (10 qershor) do të jetë në Prishtinë, ku do të takohet me presidenten...