Dua Lipa 15

Chris Stapleton dhe Dua Lipa

Dua Lipa në duet me Chris Stapleton, befasojnë të pranishmit në "ACM Awards"

Showbiz 17 maj 2024 13:39

Këngëtarja më famë botërore, me prejardhje shqiptare, Dua Lipa, të mërkurën, ka befasuar të pranishmit në ceremoninë e ndarjes së...

Dua Lipa në podcastin “Dish”

Dua Lipa kishte ëndërruar të këndonte në Glastonbury, qëkur shkroi albumin e parë

Showbiz 13 maj 2024 10:57

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka treguar se kishte ëndërruar të këndonte në skenën kryesore të festivalit të mirënjohur...

Dua Lipa

Albumi i ri i Dua Lipës thyen rekorde në Britani

Showbiz 10 maj 2024 20:07

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa po korr suksese me albumin e ri “Radical Optimsm”, duke shënuar javën debutuese më të suksesshme...

Dua Lipa në poscastin "Dish"

Dua Lipa tregon lidhjen e saj me astrologjinë

Showbiz 9 maj 2024 12:55

Këngëtarja me famë botërore, me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ka zbuluar se është shumë e dhënë pas astrologjisë.Lipa, shenja...

Dua Lipa ne MET Ball 2024

Dua Lipa në Met Ball me veshje nga Marc Jacobs

Showbiz 7 maj 2024 09:05

Këngëtarja me famë botërore, me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ishte e pranishme në ngjarjen e modës në Muzeun Metropolitan...

Dua Lipa, live, Times Square NY

Dua Lipa me performancë të befasishme në New York pas udhëheqjes së SNL

Showbiz 6 maj 2024 12:06

Këngëtarja me famë botërore, me prejardhje shqiptare, Dua Lipa, ka bërë një performancë të befasishme drejtpërdrejtë në Times Square të...

Fotografi nga MET Ball e vitit 2022, ylli Blake Lively, fustani së cilës u punua nga shtëpia e modës, Versace dhe u bë një ndër më të famshmit e të gjitha kohërave

“Bukuria e kostumeve të fjetura do të rizgjohet" në Muzeun Metropolitan në New York

Showbiz 3 maj 2024 10:35

Ngjarja MET Gala, si çdo vit, edhe të hënën e parë të muajit maj do të mbahet në New York...

Dua Lipa

Dua Lipa tregon planet për festivalin “Glastonbury”

Showbiz 2 maj 2024 11:45

BBC- Pas një performance në festivalin "Glastonbury" në vitin 2017, këngëtarja me famë botërore, me prejardhje shqiptare, Dua Lipa, i...

Dua Lipa

Dua Lipa me “Optimizëm Radikal” në muzikën dhe aktivitetet e saj

Showbiz 30 prill 2024 19:42

Dua Lipa rikthehet me albumin e saj të tretë “Radical Optimism” këtë të premte.Albumi flet për gjetjen dhe mbrojtjen e...

Dua Lipa

Dua Lipa në ballinën e “Elle USA” flet për periudhën e luftës në Kosovë

Showbiz 18 prill 2024 16:05

Pak ditë pas shfaqjes në ballinën e njërës prej revistave më prestigjioze në botë “Time”, Dua Lipa vjen sërish me...

Dua Lipa në ballinën e TIME

Dua Lipa mbulon ballinën e prestigjiozes “TIME”

Showbiz 15 prill 2024 15:57

Këngëtarja me famë botërore, me prejardhje shqiptare, Dua Lipa, ka mbuluar ballinën e revistës prestigjioze TIME.Nga kjo revistë ajo është...

Dua Lipa

Videoklipi i ri i Dua Lipës me plot ngjashmëri me artistë të tjerë

Showbiz 13 prill 2024 12:28

Këtë javë, pamjet e Dua Lipës nëpër rrugët e Barcelonës me partnerin e saj, aktori Callum Turner, kanë mbushur titujt...

Dua Lipa

Dua Lipa me “Iluzionin” e ri

Showbiz 12 prill 2024 10:54

Këngëtarja me famë botërore, me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ka publikuar mbrëmë videoklipin e këngës “Illusion”.Dua Lipa - Illusion (Official...

Dua Lipa

Dua Lipa heq vetullat për xhirimin e albumit të ri?

Showbiz 7 prill 2024 13:02

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është transformuar tërësisht në prapaskenat e albumit të saj të tretë “Radical Optimism”.Në...

Dua Lipa

Brenda muajit Dua Lipa me videoklip të ri

Showbiz 5 prill 2024 13:11

Këngëtarja me famë botërore, me origjine shqiptare, Dua Lipa, do ta publikojë një vidoeklip të ri brenda këtij muaji.Ylli ka...