Benjamin Netanyahu 13

Joe Biden

Biden: Skandaloze kërkimi i arrestimit të liderëve të Izraelit

Botë 20 maj 2024 20:18

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, e ka quajtur skandaloz vendimin e kryeprokurorit të GJNP-së që të kërkojë fletarrest për liderët...

Benjamin Netanyahu

Kryeprokurori i GJNP-së kërkon arrestimin e liderëve të Izraelit dhe Hamasit

Botë 20 maj 2024 14:04

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale ka bërë kërkesë që të lëshohen fletarreste për kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu, dhe liderin...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogani i ashpër me Netanyahun: Do ta kishte zili edhe Hitleri

Botë 12 maj 2024 14:00

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, me “metodat gjenocidale” të aplikuara në...

Benjamin Netanyahu -

Netanyahu pas paralajërimit të SHBA-së: Do të luftojmë me thonjë nëse duhet

Botë 9 maj 2024 20:31

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë të enjten se vendi i tij “do të qëndrojë” i vetëm nëse duhet...

Benjamin Netanyahu dhe Joe Biden

Bideni thotë se e ka paralajmëruar Netanyahun për rrezikun e ngecjes në Gaza

Botë 9 maj 2024 09:25

Presidenti amerikan, Joe Biden ka thënë se e ka paralajmëruar kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu për rrezikun e ngecjes në...

Benjamin Netanyahu

Izraeli vendos për mbylljen e zyrave të Al Jazeeras

Botë 5 maj 2024 14:22

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, tha se Qeveria e tij ka votuar në mënyrë unanime për mbylljen e zyrave lokale të...

Benjamin Netanyahu

Alarm në Izrael ndaj raportimeve se GJNP-ja po synon të marrë masa lidhur me Gazën

Botë 2 maj 2024 23:24

Zyrtarët e Izraelit janë shumë të shqetësuar se Gjykata Penale e Kombeve të Bashkuara po planifikon të lëshojë urdhërarreste për...

Joe Biden dhe Benjamin Netanyahu

Bideni bisedon me Netanyahun ndërsa po shtohet presioni ndaj Izraelit për Rafahun

Botë 29 prill 2024 08:27

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka zhvilluar një bisedë telefonike të dielën me kryeministrin...

Recep Tayyip Erdogan

Erdogani e krahason Netanyahun me Hitlerin: Nuk do t’i shpëtojë drejtësisë

Botë 23 prill 2024 16:42

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan e ka krahasuar kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu me liderin nazist Adolf Hitler, duke thënë se...

Benjamin Netanyahu

Netanyahu: Kushdo që na lëndon, do ta lëndojmë

Botë 11 prill 2024 13:59

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë të enjten se “kushdo që do të na lëndojë, në do ta lëndojmë”.Komentet e...

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu

Biden: Netanyahu po gabon

Botë 10 prill 2024 08:46

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka thënë se beson që kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, po...

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu

Bideni-Netanyahut: Mbështetja e SHBA-së varet nga hapat e rinj të Izraelit

Botë 4 prill 2024 23:13

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka zhvilluar bisedë telefonike me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu. Siç është bërë e...

Protestuesit izraelitë kundër kryeministrit Benjamin Netanyahu

Mijëra protestues e duan rrëzimin e Netanyahut, bëjnë thirrje edhe për lirimin e pengjeve izraelite në Gazës

Botë 1 prill 2024 11:34

Lufta ka nxitur mijëra protestues për të dalë në rrugë sërish pas gjashtë muajve për të protestuar kundër kryeministrit më...