Arsenal 21

Maldini Kacurri

Mbrojtësi shqiptar firmos kontratë profesionale me Arsenalin

Futboll 4 korrik 2024 18:57

Mbrojtësi shqiptar, Maldini Kacurri, ka nënshkruar kontratë profesionale me gjigantin anglez, Arsenal.Futbollisti 18-vjeçar ka qenë pjesë e akademisë së “Topçinjve”....

Sylvinho

BBC: Si u bë ish-mbrojtësi i Arsenalit hero i Shqipërisë

Euro 2024 4 qershor 2024 13:37

Sylvinho nuk ka mundur ta imagjinonte kurrë se do të ulej para një laptopi dhe do të merrte shënime nga...

Arsenal

Arsenalit nuk i mjafton fitorja ndaj Evertonit

Futboll 19 maj 2024 19:13

Arsenalit nuk i ka mjaftuar fitorja në xhiron e fundit të Premier Leagues për edicionin aktual për ta fituar titullin...

Arsenal

Përfundon baras pjesa e parë e ndeshjes Arsenal – Everton

Futboll 19 maj 2024 17:49

Ka përfunduar baras 1:1 pjesa e parë e ndeshjes së fundit të Premier Leagues së Anglisë në mes të Arenalit...

Pep Guardiola

City kërkon historinë, Kloppi përshëndetet

Futboll 18 maj 2024 10:40

Manchester City është duke synuar të hyjë në histori të Premier Leagues në xhiron e fundit. Kjo fundjavë në Angli...

Arsenali fiton derbin

Arsenali fiton derbin dhe vazhdon garën

Futboll 12 maj 2024 17:53

Arsenali ka shënuar fitore të rëndësishme të dielën pasdite. Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta mposhti në udhëtim Manchester Unitedin...

Manchester City

City pret gabimin e Arsenalit

Futboll 11 maj 2024 08:00

Rivaliteti mes Manchester Unitedit dhe Arsenalit do ta shënojë xhiron e 37-të të Premier Leagues.Kjo ndeshje zhvillohet të dielën dhe...

Diant Ramaj

Jo vetëm Arsenali, Ramaj kërkohet edhe nga PSG-ja

Futboll 10 maj 2024 19:57

E ardhmja e portierit kosovar, Diant Ramaj, duket më se e ndritur. Ramaj aktualisht është pjesë e Ajaxit, por shumë...

Jorginho

Jorginho mbetet tek Arsenali

Futboll 9 maj 2024 16:27

Arsenali ka njoftuar të enjten se Jorginho ka nënshkruar vazhduar për kohë të shkurtër kontratën me “revolveristët”. Mesfushori që përfaqëson...

Erik ten Hag

Transfere, Ten Hag opsion për trajner të Bayernit

Futboll 6 maj 2024 19:27

Thomas Tuchel i ka ditët e fundit si trajner i Bayernit, ndërsa drejtuesit e klubit bavarez vazhdojnë punën për të...

Arsenal

Arsenali s’lejon befasi, vazhdon garën e fortë për titull

Futboll 4 maj 2024 15:30

Skuadra e Arsenalit nuk ka lejuar befasi në ndeshjen ndaj Bournemouthit. Të shtunën, skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta dominoi...

Arsenal

Arsenali e fiton derbin e Londrës

Futboll 28 prill 2024 17:40

Arsenali e ka fituar ndeshjen e vështirë, atë kundër Tottenhamit në derbin e Londrës veriore.“Revolveristët” fituan në udhëtim me vështirësi...

Arsenal

Arsenali “shkatërron” Chelsean dhe shkëputet në krye

Futboll 23 prill 2024 22:34

Arsenali ka “shkatërruar” Chelsean dhe ka vazhduar garën shumë të fortë për titull të kampionit në Premier League.Të martën mbrëma...

Arsenal

Pas dështimit në “Champions”, Arsenali kthehet lider në Premier League

Futboll 20 prill 2024 22:28

Arsenali është rikthyer në krye të tabelës në Premier Leaguen angleze, pasi ka mposhtur Wolvesin si mysafir në xhiron e...

Granit Xhaka

Xhaka e sheh Arsenalin fitues të Premier Leagues

Futboll 19 prill 2024 17:09

Pas dështimit në edicionin e kaluar, skuadra e Arsenalit nuk dëshiron që ta bëjë gabimin e radhës në garën për...

Bayern Munich

Zbulohet më i miri i ndeshjes Bayern – Arsenal

Futboll 17 prill 2024 23:02

Joshua Kimmish është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes Bayern – Arsenal.Ai shënoi golin e vetëm.“Ai ishte golashënues, por...

Arsenal

Arsenali rimerr kreun, mban shpresat tek Unitedi

Futboll 6 prill 2024 20:29

Arsenali është rikthyer në krye të tabelës në Premier League, duke vazhduar formën e lartë në vitin 2024. “Topçinjtë” fituan...

Arsenali

Arsenali merr kryesimin në Premier League

Futboll 4 prill 2024 00:26

Gara e fortë për titull kampioni në Angli ka vazhduar edhe të mërkurën.Arsenali nuk ka gabuar përballë Lutonit të mërkurën...

Arsenal dhe Manchester City

Pa fitues në ndeshjen City-Arsenal

Futboll 31 mars 2024 21:33

Derbi mes Manchester Cityt e Arsenalit ka përfunduar pa fitues të dielën.Dy ekipet luajtën pa gola për 90 minuta, ndonëse...

Arsenal - Manchester City

City – Arsenal, derbi që e mbyll xhiron e 30-të

Futboll 30 mars 2024 10:05

Ndeshja derbi ndërmjet Manchester Cityt dhe Arsenalit do të zhvillohet të dielën dhe do të jetë e fundit për këtë...