ФИФА Евро 2024 KOHA.net

Арсенал 21

Малдини Какури

Албанскиот дефанзивец потпишува професионален договор со Арсенал

фудбал 4 јули 2024 18:57 часот

Албанскиот дефанзивец, Малдини Какури, потпиша професионален договор со англискиот гигант, Арсенал 18-годишниот фудбалер беше дел од академијата на „Топчиите“.

Силвињо

Би-Би-Си: Како поранешниот дефанзивец на Арсенал стана херој на Албанија

евра 2024 4 јуни 2024 година, 13:37 часот

Силвињо никогаш не можеше да замисли дека ќе седне пред лаптоп и ќе фаќа белешки од ...

Арсенал

На Арсенал не му е доволна победата над Евертон

фудбал 19 мај 2024 19:13 часот

Победата во последното коло од Премиер лигата за актуелното издание не беше доволна за Арсенал да ја освои титулата...

Арсенал

Првото полувреме од натпреварот Арсенал - Евертон завршува нерешено

фудбал 19 мај 2024 17:49 часот

Првото полувреме од последниот натпревар од англиската Премиер лига меѓу Аренал заврши нерешено 1:1...

Пеп Гвардиола

Сити бара историја, Клоп поздравува

фудбал 18 мај 2024 10:40 часот

Манчестер Сити има за цел да влезе во историјата на Премиер лигата во последното коло. Овој викенд во Англија...

Арсенал го добива дербито

Арсенал го добива дербито и ја продолжува трката

фудбал 12 мај 2024 17:53 часот

Арсенал постигна важна победа во неделата попладне. Тимот предводен од Микел Артета го победи Манчестер Јунајтед на гости...

Манчестер Сити

Сити ја чека грешката на Арсенал

фудбал 11 мај 2024 08:00 часот

Ривалството помеѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал ќе го одбележи 37. коло од Премиер лигата Овој натпревар се игра во недела и...

Диант Рамај

Не само Арсенал, Рамај го бара и ПСЖ

фудбал 10 мај 2024 19:57 часот

Иднината на косовскиот голман Диант Рамај изгледа повеќе од светла. Рамај моментално е дел од Ајакс, но многу...

Jorginho

Жоргињо останува во Арсенал

фудбал 9 мај 2024 16:27 часот

Арсенал во четвртокот објави дека Жоргињо потпишал краткорочно продолжување на договорот со „револверистите“. Играчот од средниот ред кој го претставува...

Ерик десет Хаг

Трансфери, Тен Хаг опција за тренер на Баерн

фудбал 6 мај 2024 19:27 часот

Томас Тухел ги има последните денови како тренер на Баерн, додека челниците на баварскиот клуб продолжуваат да работат на...

Арсенал

Арсенал не дозволува изненадувања, ја продолжува силната трка за титулата

фудбал 4 мај 2024 15:30 часот

Екипата на Арсенал не дозволи изненадување на натпреварот против Борнмаут. Во саботата тимот предводен од Микел Артета доминираше...

Арсенал

Арсенал го добива дербито во Лондон

фудбал 28 април 2024 17:40 ч

Арсенал го доби тешкото гостување кај Тотенхем во дербито на северен Лондон „Револверите“ победија на тешко патување...

Арсенал

Арсенал го „уништи“ Челзи и се одлепи на врвот

фудбал 23 април 2024 22:34 ч

Арсенал го „уништи“ Челзи и ја продолжи многу силната трка за титулата во Премиер лигата.

Арсенал

По неуспехот во „Шампионите“, Арсенал се враќа како лидер во Премиер лигата

фудбал 20 април 2024 22:28 ч

Арсенал се врати на врвот на табелата во англиската Премиер лига, откако како гостин го совлада Волвс во колото од...

Гранит Џака

Џака гледа дека Арсенал ги освојува Премиер лигата

фудбал 19 април 2024 17:09 ч

По неуспехот во минатата сезона, тимот на Арсенал не сака да ја направи следната грешка во трката за ...

Баерн Минхен

Откриено најдоброто од натпреварот Баерн - Арсенал

фудбал 17 април 2024 23:02 ч

Џошуа Кимиш е прогласен за најдобар играч на натпреварот Баерн - Арсенал Тој го постигна единствениот гол.

Арсенал

Арсенал го враќа водството, ги задржува надежите на Јунајтед

фудбал 6 април 2024 20:29 ч

Арсенал се врати на врвот на табелата во Премиер лигата, продолжувајќи ја својата висока форма во 2024 година. Топџиите победија ...

Арсенал

Арсенал го презема водството во Премиер лигата

фудбал 4 април 2024 00:26 ч

Во средата продолжи силната трка за титулата шампион во Англија Арсенал не погреши против Лутон во средата...

Арсенал и Манчестер Сити

Без победник на натпреварот Сити-Арсенал

фудбал 31 март 2024 година 21:33 часот

Без победник во неделата заврши дербито помеѓу Манчестер Сити и Арсенал Двата тима 90 минути играа без голови, иако ...

Арсенал - Манчестер Сити

Сити - Арсенал, дербито со кое завршува 30. коло

фудбал 30 март 2024 година 10:05 часот

Дерби натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Арсенал ќе се одигра во недела и ќе биде последен за оваа...