AAK 16

Besnik Tahiri

Tahiri: Deklarata e “Kuvendit gjithëserb” vërteton mendësinë millosheviqiane

Arbëri 8 qershor 2024 23:04

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se deklarata e të ashtuquajturit...

Ramush Haradinaj - AAK

Haradinaj akuzon Kurtin për tradhti ndaj besimit të qytetarëve

Arbëri 2 qershor 2024 21:33

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se qeverisja aktuale po e dëmton shtetin dhe e...

Besnik Tahiri

Tahiri: Kurti nuk heq dorë nga xhipat e zi që dikur i “urrente”

Arbëri 2 qershor 2024 14:28

Kreu i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk dëshiron të heqë...

Besnik Tahiri - Time Kadrijaj

AAK-ja e akuzon Qeverinë se s’ka punuar në lehtësim të votimit nga diaspora

Arbëri 22 maj 2024 13:29

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka akuzuar Qeverinë Kurti se nuk ka punuar në lehtësim të procesit të votimit...

aak

AAK: Nuk e votojmë shpërndarjen e Kuvendit, pos shkarkimin e kryeministrit

Arbëri 16 maj 2024 10:58

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj, ka thënë se nuk do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit,...

Bujar Dugolli - 60 minuta ktv

Dialogu i brendshëm politik sipas Bujar Dugollit

60 MINUTA 14 maj 2024 15:13

Ismet Kryeziu - KDI

Kryeziu: Nëse LDK dhe AAK s’e nxisin dorëheqjen e Kurtit, ta presin përfundimin e mandatit

Arbëri 14 maj 2024 12:30

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu ka thënë se nëse dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe...

Besnik Tahiri

Tahiri: Shpërbërja e Kuvendit vetëm pas shkarkimit apo dorëheqjes së Kurtit

Arbëri 14 maj 2024 11:08

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës Për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se shpërbërja e Kuvendit mund...

Ramush Haradinaj

Haradinaj: E mbështesim nismën për shpërbërjen e Kuvendit vetëm pas dorëheqjes së Kurtit

Arbëri 13 maj 2024 22:38

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se pra pa nismës për shpërbërje të Kuvendit...

Ramush Haradinaj - AAK

Dita e Dëshmorëve në Rahovec, Haradinaj: Sakrifica e të rënëve është e përhershme

Arbëri 12 maj 2024 18:36

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar Ditën e Dëshmorëve në Rahovec, duke thënë se betejat...

Ramush Haradinaj

Haradinaj refuzon ftesën e Kurtit

Arbëri 11 maj 2024 18:37

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka refuzuar ftesën e kryeministrit Albin Kurti për t’u takuar me...

Arber Rexhaj

Rexhaj: Dialogu duhet të rimodelohet

Arbëri 5 maj 2024 09:10

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të rimodelohet.Në një deklaratë për “Ekonomia Online”, Rexhaj...

Besnik Tahiri

AAK-ja kërkon llogari në Kuvend për raportin e lirisë së shtypit

Arbëri 4 maj 2024 13:35

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka paralajmëruar se do të kërkojnë seancë në...

Ahmet Isufi, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës

Isufi: Asociacioni, temë e kryer – të themelohet nga Qeveria

Arbëri 25 prill 2024 17:44

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi, ka thënë se themelimi i Asociacionit të komunave...

Albena Reshitaj

Paqartësi në AAK për pozicionin e Albena Reshitajt në parti

Arbëri 4 prill 2024 15:33

Paqartësi janë krijuar brenda Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës mbi pozicionin e anëtares së saj, Albena Reshitaj. Kjo e fundit...

Opozita

Opozita e pafuqishme, pret që pushteti ta çojë vendin në zgjedhje

Arbëri 25 mars 2024 20:17

Partitë opozitare nuk po arrijnë të gjejnë konsensusin për procedurën që çon vendin në zgjedhje të parakohshme. Pas zotimit të...