Sport

Tjetër gol i Sadikut në Indi

Armando Sadiku ka shënuar tjetër gol në elitën indiane të futbollit.

Sadiku me Mohun Baganin fituan 3:0 përballë Jamshedpurit të premten mbrëma.

32-vjeçari u inkuadrua në minutën e 70-të, ndërsa shënoi për 3:0 dhjetë minuta më pas.

Për të ishte goli i pestë i edicionit aktual, ndërsa ka edhe një asistim.

Mohun Bagani në 16 ndeshje ka 33 pikë dhe zë pozitën e dytë.

Odisha është e para me dy pikë më shumë.