2 perditesime
12:30

Pas PDK-së e Vetëvendosjes, gjobitet edhe LDK-ja për shkelje të masave

Në mesin e partive që sot Inspektorati i Prishtinës ka gjobitur është edhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Kjo për mbajtjen e një tubimi në Prishtinë ku nuk janë respektuar masat anti-Covid.

LDK-ja është gjobitur me 2.000 euro.

Sot nga drejtori i Inspeksionit në Prishtinë, Adonis Tahiri, është njoftuar se edhe PDK-ja dhe Lëvizja Vetëvendosje janë gjobitur për shkelje të masave.

Image

 

11:41

Gjobitet edhe Lëvizja Vetëvendosje me 2 mijë euro për mosrespektim të masave anti-Covid

Inspektorati i Prishtinës ka gjobitur edhe Lëvizjen Vetëvendosje për mosrespektim të masave në një tubim të mbajtur në Prishtinë.

Edhe ajo, njëjtë si PDK-ja, është gjobitur me 2000 euro.

Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Inspeksionit në Prishtinë, Adonis Tahiri.

Image

 

 

11:02

Inspeksioni në Prishtinë gjobit PDK-në me 2 mijë euro

Partia Demokratike e Kosovës ka marrë gjobë nga Inspektorati në Prishtinë për thyerjen e masave anti-Coivid.

Drejtori i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se PDK-ja është gjobitur me 2000 euro.

“Zbatimi i masave dhe ruajtja e shëndetit publik, është obligim për të gjithë”, ka shkruar ai.

Partitë politike kanë filluar tubimet nëpër komuna ende pa filluar zyrtarisht fushata zgjedhore. Në fotografitë e postuara në rrjetet sociale shihen grumbuj personash afër njëri-tjetrit dhe pa maska.

Image