Lëmsh

Kapet një tjetër peshkaqen në Himarë

 

Një tjetër peshkaqen ka rënë në rrjetat e peshkatarëve shqiptarë, këtë herë në Himarë.

Peshkaqeni është i gjatë rreth 4 metra dhe peshon afro 412 kg dhe është i llojit “Dem”, nga peshkatarët cilësohet specie e rrezikshme.