Kapet në Durrës peshkaqeni 400 kg

Kapet në Durrës peshkaqeni 400 kg

15 November 2018 11:53

Një peshkaqen rreth 4 metra i gjatë është kapur në Durrës, raportojnë mediat e Shqipërisë.

Mësohet se peshkaqeni peshon rreth 400 kg dhe sipas marinarëve, kjo është hera e parë që kapin një peshkaqen kaq të madh, transmeton tch.

Ai u kap në 100 metra thellësi.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme