Kronikë

Grabitet nën kërcënimin e armës shtëpia e një çifti në Ratkoc të Rahovecit

Tre persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armës kanë grabitur shtëpinë e një çifti në orët e para të së premtes në fshatin Ratkoc të Rahovecit.

Sipas Policisë, personat e maskuar i kanë grabitur dy zinxhirë të arit dhe para të gatshme viktimave.

Çifti ka pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për tretman mjekësore.

Në vendngjarje u gjetën një gëzhojë dhe një fishekë.


"GRABITJE" – Raporti i Policisë

Fsh. Ratkovc, Rahovec 23.02.2024 – 03:10. Raportohet se tre persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armës, i kanë grabitur nga qafa dy zinxhir të arit dhe para të gatshëm nga dy viktimat- mashkull dhe femër kosovarë. Viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar në tretman mjekësor. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar një gëzhojë dhe një fishekë. Rasti është duke u hetuar.