Kronikë

Vdiq një foshnje në QKUK, babai ankohet në Polici për trajtim të pandërgjegjshëm

Descriptive Text

Policia ka nisur një rast hetimi për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor në QKUK.

Një burrë ka raportuar se gruaja e tij ka lindur foshnjën dhe se foshnja ka vdekur.

Trupi i foshnjës është dërguar për obduksion.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se, pasi e ka dërguar bashkëshorten për lindje në repartin e gjinekologjisë, e ka kuptuar se foshnja ka vdekur. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion. Rasti duke u hetuar”, thuhet në raportin e PK-së.

LEXO EDHE: