INTERAKTIV

Sadiku tregon se si mund të dështojë regjistrimi i popullsisë në veri

Zëvendëskryesuesi i Kuvendit Komunal në Mitrovicë të Veriut, Skënder Sadiku, ka thënë se Lista Serbe po bën thirrje për bojkot të procesit të votimit për shkarkim të kryetarëve në veri, për shkak se i frikësohet realitetit dhe frikësohet se nuk mund t’i arrij 50 për qind plus 1 votë, aq sa duhen për shkarkim.

Sadiku të hënën në një intervistë në emisionin “Interakltiv” në KTV, ka theksuar Lista Serbe e ka arritur lehtë 20 për qindëshin kur i ka mbledhur nënshkrimet për organizim të procesit të votimit për shkarkim, por se e di nuk do të mund të arrijë numrin e votave që duhen për shkarkim të kryetarëve.

Emisioni i plotë