Futboll

Berisha vendimtar në fitoren e LASK-ut

Valon Berisha

Asistimi i mesfushorit të Kosovës, Valon Berisha, ka qenë vendimtar në fitoren që LASK-u e arriti të mërkurën mbrëma në kampionatin austriak.

Berisha dhe LASK-u fituan në udhëtim te Hartbergu me rezultatin 2:1, në ndeshjen e xhiros së 28-të të Bundesligës së Austrisë.

Ishte asistimi i tij i parë në edicionin aktual.

Berisha e kompletoi ndeshjen te mysafirët, kurse Donis Avdijaj te vendësit luajti deri në minutën e 61-të.

LASK-u është i treti në tabelën e grupit të skuadrave që po luftojnë për titull kampioni.

Ka 27 pikë.

Ndërkohë Hartbergu i fundit në këtë grup, përkatësisht të gjashtin, ka 21 pikë.