Futboll

Arifi shënon gol por mposhtet, Kabashi asiston në fitore

Doni Arifi

Mesfushori Doni Arifi ka shënuar gol për skuadrën e tij Ilves në elitën e futbollit finlandez të shtunën, por skuadra e tij u mposht thellë, 6:4, nga Gnistani mysafir.

Ishte ndeshja e dytë e Veikkausliigas.

22-vjeçari Arifi shënoi në minutën e 66-të për 3:1.

Kontribut në këtë ballafaqim dha edhe mesfushori tjetër shqiptar, Armend Kabashi.

Kabashi asistoi në golin për 3:3.

Ndeshja ishte dramatike dhe u shënuan dhjetë gola në total.

Arifi e kompletoi ndeshjen te vendësit, njësoj si Kabashi 28-vjeçar te mysafirët.

Mesfushori 21-vjeçar, Noel Hasa, ishte në bankën rezervë tek Ilvesi.

Ilvesi ka një pikë nga dy ndeshje, kurse Gnistani lider ka gjashtë pikë.