Botë

Adoleshenti amerikan lirohet nga akuzat për dy vrasje e një plagosje

Foto: AP
 

Adoleshenti amerikan që qëlloi dhe vrau dy burra gjatë protestave të drejtësisë racore, është liruar nga akuza për vrasje pasi pretendoi vetëmbrojtje.

Kyle Rittenhouse, 18 vjeç, vrau burrat dhe plagosi një të tretë në rrugët e Kenoshas, Wisconsin, më 25 gusht të vitit 2020.