Botë

Pamje nga tërmeti shkatërrues në Turqi dhe Greqi

Pamje nga tërmeti shkatërrues në Turqi dhe Greqi
Foto: Reuters

Tërmeti që ka goditur Turqinë dhe Greqinë gjatë së premtes, ka lënë dhjetëra të vdekur dhe dëme të mëdha materiale.

Epiqendër e tërmetit shtatë shkallësh ishte bregu i qytetit të Izmirit, ndërsa dridhjet janë ndier në Athinë dhe Stamboll.