Arbëri

Tahiri kërkon që SHBA-ja të ndërtojë bazë ushtarake në veri të Kosovës

Foto: Arkiv
 

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka kërkuar që Shtete e Bashkuara të Amerikës të ndërtojnë një bazë ushtarake në veri të Kosovës.

Sipas saj vetëm në këtë mënyrë do të mund të ndalet lufta gjeopolitike e Serbisë dhe Rusisë ndaj Kosovës dhe Ballkanit.