Arbëri

Lajçak për takimin me Kurtin: Diskutuam për rrugën para në dialog

Miroslav Lajcak - Albin Kurti
 

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka shkruar në Twitter për takimin që pati sot me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Lajçak ka thënë se me Kurtin ka diskutuar për rrugën para në dialog dhe për normalizimin e marrëdhënieve.