Arbëri

Rama e Abazoviqi takohen me Zelenskyn

 

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, priti të mërkurën në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në Kiev.

Zelensky përmes një postimi në rrjetet sociale i ka quajtur mysafirët partnerë të rëndësishëm të Ukrainës në luftën për liri.