Arbëri

Katër ditë nga vrasjet në Gllogjan, asnjë i arrestuar

Sulmi gllogjan
 

Kanë kaluar katër ditë që nga ngjarja tragjike në Gllogjan ku u vranë tre persona e një mbeti i plagosur.

Të premten një autobus i cili po udhëtonte nga Gjakova në Gllogjan u zu në pritë, siç dyshohet nga një person, i cili duke gjuajtur me kallashnikov la të vdekur shoferin e autobusit, dy nxënës të moshave 17 dhe 18-vjeçare dhe një nxënës të plagosur e për të cilin u njoftua se është jashtë rrezikut për jetë. Porse, ende nuk dihet asgjë për motivin e sulmit e as identitetin e të dyshuarit.