Arbëri

Kronika Zgjedhore/ Hoxhaj: Demokracia është në pikëpyetje, vetëm PDK-ja mund ta dërgojë Kosovën përpara

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Bartësi i listës së PDK-së, Enver Haxhaj, ka thënë se demokracia është në pikëpyetje dhe se vetëm PDK-ja mund ta dërgojë Kosovën përpara. Hoxhaj, i cili është edhe kandidat për kryeministër, tha se shumë persona kanë menduar që PDK-ja do të shuhet dhe do të mbyllet si parti, porse, sipas tij, ajo ka rilindur dhe është bërë më e fortë. Edhe në këtë tubim vota u kërkua në emër të Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Pejë, 11 shkurt - Përveç kartëvizitës me numrin e deputetëve të vendosur në disa tavolina, lapsat e shkrepëset ishin dhurata që u shpërndaheshin të pranishmëve në tubimin e PDK-së në Pejë. As aty nuk munguan veshjet me mbishkrimin “Liria ka emër” dhe UÇK.

Simpatizantët e PDK-së dolën në oborrin e restorantit ku po mbahej tubimi, që ta prisnin liderin e tyre, Enver Hoxhaj. E kandidati për kryeministër i kësaj partie hoqi setrën me një qëllim, të cilin e zbuloi gjatë fjalimit të tij.