Arbëri

Hoxhaj: Kurti e Osmani po e linçojnë Gjykatën Kushtetuese dhe KQZ-në

 

Kryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për kryeministër nga radhët e kësaj partie, Enver Hoxhaj së bashku me kandidatin për deputet, Abelard Tahiri kanë prezantuar sot programin e Partisë Demokratike të Kosovës për Rimëkëmbjen e drejtësisë dhe sundimin e ligjit.

Hoxhaj duke potencuar se sundimi i ligjit është kusht elementar për funksionimin e shtetit dhe demokracisë ka thënë se është e rrezikshme se si Albin Kurti dhe Vjosa Osmani janë duke e linçuar Gjykatën Kushtetuese dhe Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.