Arbëri

Vdes një 74-vjeçare nga COVID-19 në Kosovë

Vdes një 74-vjeçare nga COVID-19 në Kosovë

Klinika Infektive e QKUK-së ka bërë të ditur se sot më 16.06.2020 në Mjekimin Intensiv të kësaj klinike ka vdekur pacientja N. D. (1946) nga Komuna e Rahovecit. Kjo ka çuar në 34 numrin e të vdekurve.

Siç njofton kumtesa nga Ministria e Shëndetësisë, ajo ishte pranuar në Klinikën Infektive më 5 qershor dhe përveç infeksionit me Covid -19 kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese.