Arbëri

Thaçi: Vetëvendosje organizatë kriminale, unë nuk e solla Pacollin

Foto: Alban Bujari / KD
 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka quajtur Lëvizjen Vetëvendosje ndërmarrje kriminale teksa ka mohuar deklarimet se ai ka sjellë deputetin Behgjet Pacollin në Kosovë.

Në një deklaratë për “RTV Dukagjinin”, Thaçi ka thënë se ai tash gjendet në shtëpi, ndërsa ka thënë se kryeministri në detyrë Albin Kurti dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Brendshëm Xhelal Sveçla mund ta vizitojnë.