Arbëri

Deklarohet Thaçi për letrën që ia kishte dërguar Pompeos për Gjykatën Speciale

Deklarohet Thaçi për letrën që ia kishte dërguar Pompeos për Gjykatën Speciale
Foto: Alban Bujari/Koha Ditore
 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, shumë shkurt ka folur për letrën që shkëmbeu me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, lidhur me tentativën e tij për të penguar punën e Gjykatës Speciale. Letra është siguruar nga KOHA.

Letër të qëndrueshme dhe të saktë, e ka vlerësuar Thaçi kur është pyetur nga Koha, në Prekaz, derisa ai bëri homazhe atje me rastin e shënimit të 22 vjetorit të Epopesë së UÇK-së.