Arbëri

IKSHPK: Në Kosovë nuk ka koronavirus, mos udhëtoni drejt Kinës e vendeve tjera ku është përhapur

Foto: Reuters
Foto: Reuters
 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, edhe një herë ka theksuar se në vendin tonë nuk ka asnjë rast me koronavirus, të njohur tash me emrin COVID-19.

IKSHPK-ja thotë se nga data 08 shkurt deri më 28 shkurt, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 30 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative.