Arbëri

Pacolli: FSK-ja e gatshme të ofrojë çfarëdo ndihme pas tërmetit në Turqi

Foto: Koha / ilustrim
 

Zëvendëskryeministri i parë në detyrë i Kosovës, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se Kosova është e gatshme të ofrojë ndihmë për zonat e prekura nga tërmeti në Turqi që ndodhi mbrëmjen e së premtes.

Pacolli, në një reagim në Twitter, ka etiketuar homologun e turk, Mevlut Çavushoglu, dhe tha se Kosova është e gatshme të dërgojë trupa të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), për të ofruar ndihmë në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi.